RB Salzburg svladao sofijski CSKA, Roko Šimić vratio Austrijance u utakmicu

Mihaela Bradovski • petak, 24.06.2022.

Nogometaši Salzburga odigrali su pripremnu utakmicu protiv CSKA iz Sofije, upisali su pobjedu 2:1, a strijelac prvog pogotka bio je Roko Šimić...

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Roko Šimić prošlu sezonu proveo je na posudbi u austrijskom drugoligašu Lieferingu, a pripreme za novu sezonu počeo je s RB Salzburgom te se nada kako će se izboriti za mjesto u momčadi.

U pripremnom dvoboju protiv sofijskog CSKA startao je od prve minute i upisao se među strijelce.

Bugari su poveli u 28. minuti golom Stanislava Šopova, a niti deset minuta kasnije Salzburg je izjednačio. Nakon kornera lopta je odbijena prema petercu gdje natrčava Šimić i glavom je šalje u mrežu.

U drugom dijelu Salzburg je stigao do preokreta, Junior Adamu zabio je za pobjedu 2:1.

Šimić je u ovom susretu igrao u prvom poluvremenu.