Fritz slavio u američkom finalu Eastbournea

Matej Kačan • subota, 25.06.2022.

U muškom dijelu travnatog turnira u Eastbourneu naslov je osvojio Amerikanac Taylor Fritz nakon pobjede u tri seta nad sunarodnjakom Maximeom Cressyjem...

Američki tenisač Taylor Fritz pobjednik je ATP turnira u Eastbourneu, u koji je stigao kao treći nositelj. 14. igrač svijeta u finalu je svladao sunarodnjaka Maximea Cressyja.

Bila je to teška borba u drugoj polovici meča nakon što je Fritz uzeo prvi set sa 6:2. Cressy je ipak u drugom zaigrao mnogo tvrđe, obranio je sve servise i dočekao tie-break gdje je pri 3:2 i 6:4 napravio mini-breakove za izjednačenje.

I u trećem setu velika borba bez break lopte uopće u 12 gemova, a nakon 6:6 je u trinaestoj igri Fritz prvi došao do mini-breaka za 2:0 pa je kod 6:3 iskoristio drugu meč loptu za pobjedu i naslov.

Titula je došla u odlično vrijeme za Fritza jer iza sebe imao je tri vezana poraza, u drugom kolu Roland-Garrosa pa u prvim kolima Hertogenboscha i Queen's Cluba.