Jakirovićev Zrinjski ispao od Tomasovog Šerifa, presudio autogol

Matej Kačan • utorak, 12.07.2022.

U dvoboju dva hrvatskoj javnosti dobro poznata trenerska imena, Stjepan Tomas sa Šerifom bio je uspješniji od Sergeja Jakirović i Zrinjskog za jedan autogol...

Napadački jako siromašan dvomeč prvog pretkola Lige prvaka između moldavskog Šerifa i BiH prvaka Zrinjskog iz Mostara ipak je pripao Moldavcima koje s klupe vodi Stjepan Tomas.

Nakon 90 minuta bez pogodaka u Mostaru, prošlosezonski Dinamov krvnik i sudionik grupne faze Lige prvaka prošao je u drugo pretkolo 1:0 pobjedom, a jedini pogodak pao je autogolom.

Tragičar je Igor Savić, 21-godišnji veznjak Zrinjskog koji je u 22. minuti ugurao loptu u svoju mrežu i presudio momčadi koju s klupe vodi Sergej Jakirović.

Šerif bi i u drugom pretkolu mogao na klub s ovih prostora jer čega boljeg u dvomeču slovenskog Maribora i Šahtjora.

U drugo pretkolo prošao je i litavski Žalgiris s hrvatskim trojcem. Petar Mamić odigrao je 120 minuta, Tomislav Duka bio je na klupi, a Josip Tadić ušao je u 106. minuti susreta protiv Ballkanija.

Nakon 1:1 u prvom susretu, u Litvi je nakon 90 minuta bilo 0:0, a sve je odlučeno pogotkom Oyewusija u 97. minuti.