SuperSport Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 15.07.2022, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 4520

Jan Šneler • petak, 15.07.2022.

Dinamo je krenuo pobjedom 3:2 protiv Lokomotive u prvom kolu SuperSport HNL-a. Lokomotiva je vodila s dva gola prednosti, ali Dinamo se uspio vratiti pa onda golom Luke Menala u 91. minuti doći do pobjede...

Premda su na kraju ostali neokrznuti, nogometaši Dinama ne mogu po dobrome pamtiti početak nove sezone. Na otvaranju SuperSport HNL-a, Dinamo je nakon velikog zaostatka, tek u sudačkoj nadoknadi svladao Lokomotivu.

Šok za Modre došao je već u četvrtoj minuti kada je Sandro Kulenović prvi put zatresao mrežu bivšeg kluba. Dinamova obrana bila je neshvatljivo opuštena, izgubila loptu, što je prvo iskoristio Art Smakaj i konačno zabio Kulenović.

Nisu se nimalo smirili domaći jer već deset minuta kasnije Lokomotiva postiže novi pogodak. Ponovno krivo dodavanje Dinamove obrane, statičnost nakon greške i Kulenović zabija za 0:2. Nasreću po Dinamo, VAR se uključio i poništio zbog prekršaja pogodak gostiju.

Ipak, niti VAR nije mogao pomoći Dinamu u 22. minuti. Ibrahim Aliyu koristi loše ispucavanje Ademija nakon ubačaja s boka i lijepim udarcem pogađa za 0:2. Ante Čačić shvatio je da nešto nije u redu i da ovakvom igrom Dinamo neće daleko dogurati te je u 24. minuti umjesto potpuno indisponiranog Petra Bočkaja uveo Josipa Drmića.

Novo pojačanje Dinama vratilo mu je za svega minutu igre. Dario Špikić je pronašao Drmića koji uz pomoć gostujućeg Jona Mersinaja pronalazi put do mreže. Pogodak je na kraju ipak pripisan Mersinaju kao autogol. Drmić je sjajno ušao u utakmicu, postao vrlo brzo najopasniji igrač Dinama i konačno u 34. minuti donio Modrima izjednačenje.

Luka Ivanušec sve je lijepo odradio, potpuno promiješao čuvara i ubacio u sredinu gdje Drmić ne propušta zabiti za 2:2. Dinamo se uspješno vratio, ali Čačića mora brinuti kriminalnih dvadesetak uvodnih minuta.

U nastavku susreta gledali smo puno sporiji ritam. Nije bilo toliko prilika, pala je Lokomotiva sa snagom i nije mogla više visoko pritiskati Dinamo, a Modri definitivno nisu u dobroj formi jer osim na mahove, nisu pokazali neku dojmljivu igru.

Na ruku Dinamu je išla dekoncentracija gostiju te je u 78. minuti nakon teškog starta na Stefanu Ristovskom koji je morao izaći van iz igre, Mateo Marić dobio crveni karton. Dario Bel prvo je pokazao žuti karton, ali nakon konzultiranja VAR-a, opravdano je Marić zaradio isključenje.

Dinamo je iskoristio igračku prednost, pritisnuo goste i u sudačkoj nadoknadi došao do preokreta. Nakon ubačaja Marina Ljubičića, Kevin Theophile-Catherine je na drugoj stativi vratio loptu u sredinu gdje je natrčao nekad otpisani Luka Menalo i donio Dinamu prva tri boda u novoj sezoni.

Modri su tako uspjeli doći do slavlja, premda problema još uvijek ima. Za par dana dolazi u goste makedonski Shkupi koji nije neprelazan protivnik, ali je momčad koju bi Dinamo morao glatko i bez većih problema pobijediti.