SuperSport Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 16.07.2022, 19:00 h, Stadion Gradski vrt
Gorica

Beljo pokazao zašto ga Bjelica mora zadržati, Osijek krenuo pobjedom protiv Gorice

Branimir Korać • subota, 16.07.2022.

Osijek je upisao pobjedu u prvom kolu SuperSport HNL-a, slavio je kod kuće protiv Gorice 2:1. Uz loše suđenje Ante Čuljka, Osječani su na kraju stigli do pobjede uz dva gola Diona Drene Belje...

Bjeličin dečko od deset milijuna eura osigurao je Osijeku tri boda na početku sezone. Ako Osječani tvrde kako nisu prisiljeni na prodaju i da financije nisu problem, Beljo mora pod svaku cijenu ostati i ni slučajno ne smije biti prodan ove sezone.

Ovdje je zabijao u trenucima kada Osijek i nije izgledao tako dobro, Gorica je bila čvrsta, neugodna, onakva za kakvu se i mislilo da će biti.

Međutim u prvih pola sata Goričana nije bilo nigdje, Osijek je bio taj koji je prijetio, igrao je bolje i povezanije dok su gosti bili prilično nepovezani i loši.

Ipak, prvu pravu priliku imala je Gorica i to u 34. minuti kada je zaspala obrana Osijeka i Deni Jurić došao sam pred Ivušića, ali nije zabio.

Osijek je do kraja prvog dijela zaprijetio preko Nejašmića i na odmor se otišlo s 0:0.

U drugom dijelu Gorica je u početku izgledala opasnije, imala je tri vezane prilike, dva puta je probao Kalik i jednom Fruk, ali nisu pogodili.

Osijek je poveo u 62. minuti. Keita je glavom odbio loptu na koju nitko od njegovih suigrača nije na vrijeme krenuo, zato ju je uzeo Beljo koji dolazi do 20 metara i bez previše razmišljanja opalio je, a Banić samo lagano dodirnuo loptu na putu u mrežu.

Kratko je trajalo zadovoljstvo Osječana. Četiri minute kasnije lopta je došla na lijevu stranu do Kalika koji ubacuje u sredinu, na nju uklizava Lončar i skreće je u Ivušićevu mrežu. Lončar ne samo da je skrenuo loptu u mrežu, nego je ujedno i zaspao kod primanja lopte Kalika, nije na vrijeme izašao i Kalik je izbjegao zaleđe.

Vrlo nesigurni sudac Čuljak dodatno je zakuhao utakmicu u 72. minuti. Beljo pada u 16 metara u dvoboju s Jovičićem, a Čuljak mu daje žuti karton zbog simuliranja. Međutim nakon poziva VAR ekipe, odlazi pregledati snimku i mijenja odluku, poništava karton Belji i daje ga Jovičiću, a Osijeku kazneni udarac. Beljo je siguran i zabija za 2:1.

Toplak deset minuta prije kraja radi prve izmjene, uvodi Julardžiju, Vojtka i Raspopovića, a Julardžija ubrzo nakon toga zarađuje izravni karton zbog neopreznog starta na sredini terena.

Izgubili su Goričani tu potpuno živce, Toplak je "poludio", ali Čuljak nije mijenjao odluku. Doduše već ju je bio promijenio jer nije isprva niti sudio prekršaj i isključenje je stiglo nakon VAR provjere.

Osijek je s igračem više izdržao do kraja susreta i upisao pobjedu 2:1 zahvaljujući Belji, a Bruno Marić i njegovi kontrolori imat će pune ruke posla nakon ovog susreta.