SuperSport Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 23.07.2022, 19:00 h, Gradski stadion Velika Gorica

Matej Kačan • subota, 23.07.2022.

Gorica i Šibenik imali su težak zadatak igranja po velikoj vrućini, a u utakmici koja se rasplamsala tek na kraju ipak nije bilo pogodaka...

19
90'+1'

Leon Kreković
43'
10
Ivica Vidović
46'
11
Ivan Dolček
63'
27
Niko Rak
88'
29
Sacha Boris Roger Marasović
88'
Damir Čanadi

Jako teško bilo je za sve igrače koji su morali na teren od 19 sati u Velikoj Gorici na najvrući dan ove godine i nekoliko prijašnjih kad su temperature oko Zagrba išle i preko 40 stupnjeva. Tu nesreću imali su Gorica i Šibenik.

Nije se zato moglo očekivati mnogo od nogometa, a nije toga ni bilo do posljednjih pola sata kad je malo palo sunce i temperatura. Početak je donio pritisak Šibenika, kasnije je to bila dominacija Gorice, ali u prvih pola sata s tek nekoliko poluprilika.

Marcel Čanadi kod gostiju je potpisa oba opasna udarca, a prilikom drugog u 38. minuti se ozlijedio u sudaru s vratarom nakon što je "prodao" tunel stoperu u jednom od ljepših poteza susreta.

Gorica je najopasniju situaciju u prvom dijelu stvorila u 41. preko Denija Jurića koji je gađao dalji kut sa 16 metara, ali je pucao kraj gola, a Šibenik je od šuta Čanadija na novi udarac morao čekati dosta dugo na novu pravu priliku.

Gorica je opasnije krenula u drugo poluvrijeme, s nekoliko oštrijih ubačaja i udaraca Fruka i Mateuša Vojtka, beka koji jako svidio te je bio vrlo aktivan, opasan i inovativan u pokušajima.

Probao je Mitrović za jedne u 66. pa Vidović za druge u 73., a onda se sve otvorilo na ulasku u posljednjih desetak minuta. Prvo su gosti sjajno kombinirali desno preko Araija i Dolčeka pa je Japanac s pet metara raspalio u gredu.

Nije Gorica ostala dužna jer minutu kasnije baš taj Slovak Vojtko puca s 20 metara, ali i to odsjeda na gredi, a u 83. trese se i mreža.

Još jedan novi igrač Gorice, znamenito pojačanje iz Barcelone Moussa Wague gurnuo je Kalika u šansu kad se otvorila sredina, ovaj zaobilazi vratara i zabija, ali nakon podulje VAR provjere pokazano je zaleđe.

Nadoknada je bila duga zbog provjere, a u njoj je Gorica još imala lukave pokušaje Mitrovića i Vojtka, ali nije bilo pogodaka pa se bodovi dijele i za oboje je ovo prvi bod sezone.