SuperSport Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 23.07.2022, 21:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Dinamo

Pukla 'petarda' nakon ranog šoka, Dinamo u Koprivnici uspješno odradio generalku pred Škupi

Jan Šneler • subota, 23.07.2022.

Nogometaši Dinama uspješno su odradili generalnu probu pred Škupi. Napokon su Modri odigrali pravu partiju i usprkos ranom golu Slavena su deklasirali protivnika s visokih 5:1...

Nakon iznenađujućeg remija na domaćem terenu protiv Škupija, Dinamo se na pravi način vratio na prave staze u SuperSport HNL-u. Na gostovanju kod Slaven Belupa, Modri su bez većih problema slavili s visokih 1:5.

Sami početak utakmice nije bio dobar za Dinamo i vjerojatno je zadao glavobolju Anti Čačiću. Nakon svega minute igre, Josip Mišić preoštar je bio u startu te je skrivio kazneni udarac. Mario Marina nije najbolje izveo jedanaesterac, Dominik Livaković je obranio, ali igrač Slaven Belupa se ispravlja i pogađa za 1:0.

Bez obzira na rano primljeni pogodak, Dinamo nije bio impresioniran te je preokrenuo rezultat u narednih desetak minuta. U sedmoj minuti Martin Baturina lijepo se našao u šesnaestercu i zabio za izjednačenje. Premda je sudac prvo pokazao na zaleđe, VAR se uključio i preinačio odluku te je pogodak ocijenjen regularnim.

U 15. minuti potpuni preokret. Ubacuj Luka Menalo, a najspretniji je Mislav Oršić koji glavom pogađa za 1:2. Farmaceuti su se potpuno raspali jer je samo četiri minute kasnije Josip Drmić iskoristio loše očišćenu loptu i iz velike blizine poentirao za povećanje prednosti Modrih.

Dinamo je nastavljao s napadima, sijevale su prilike sa svih strana, Mišić je pogodio i prečku, ali rezultat se više nije mijenjao. Od ekipe koja je imala rano vodstvo, Koprivničani su na odmor otišli sretni što nisu gubili s više golova razlike.

U nastavku susreta ponovno gledamo rastrčani Dinamo koji je i dalje nizao prilike. Oršić je u 62. minuti pogodio prečku, a u 74. minuti Mišić se iskupljuje za nepotreban start na samom početku i zabija glavom za 1:4.

Pobjednik je već odavno bio odlučen, utakmica je ušla u mirne vode, a veliki razlog tome bile su i brojne izmjene koje su potpuno razbile ritam. Ipak, na samom kraju susreta, Dario Špikić lijepo se oslobađa te s nekih dvadesetak metara precizno pogađa za konačnih 1:5.

Dinamo je položio ispit, velika vrućina i teški uvjeti nisu ih spriječili u novoj pobjedi te mogu s nestrpljenjem čekati uzvrat u Sjevernoj Makedoniji. Jasno je da je to utakmica u kojoj Modri ne smiju kiksati.