Alcaraz s dosta muke, ali očekivano postao prvi finalist Umaga

HINA, Matej Kačan • subota, 30.07.2022.

Svoju šansu da brani naslov u Umagu zaradio je peti tenisač svijeta, mladi Carlos Alcaraz koji je u polufinalu u tri teška seta svladao Talijana...

Prvi nositelj turnira u Umagu i peti tenisač svijeta, mladi Španjolac Carlos Alcaraz plasirao se u finale tunira svladavši 168. igrača svijeta, Talijana Giulija Zeppierija sa 7:5, 4:6, 6:3.

Branitelj naslova je teškom mukom svladao upornog kvalifikanta Zeppierija i to nakon skoro tri sata velike borbe u polufinalu, te tek nakon što je Talijan kod 3:3 u trećem setu zadobio ozljedu bedrenog mišića.

Alcaraz će tako u nedjeljnom finalu imati priliku braniti naslov, a protivnika će saznati kasnije večeras. U drugom polufinalu igraju Talijani - Yannick Sinner i Franco Agamenone.