Dinamovi protivnici: Bodo zabio sedam golova, Žalgiris do pobjede s igračem manje cijelu utakmicu

Branimir Korać • subota, 06.08.2022.

Sljedeći tjedan Dinamo će saznati protivnika s kojim će se susresti u play-offu Lige prvaka ili Europske lige, ovisno o ishodu uzvrata protiv Ludogoreca...

Jasno je kako će Modri igrati protiv Bodo/Glimta ili Žalgirisa, a s obzirom na pobjedu Norvežana 5:0 kod kuće u prvom susretu, izvjesno je da će igrati protiv Boda ako izbaci Ludogorec ili Žalgirisa ako ispadne od Bugara.

Žalgiris je danas odradio susret 21. kola litavskog prvenstva i ugostio je Bangu koju je svladao s 2:1.

Očekivana tri boda za lidera litavskog prvenstva iako je Žalgiris od šeste minute igrao bez isključenog Kashkena. Pobjedu su mu osigurali Ourega na asistenciju Mamića i Miličković. Gosti su u završnici samo smanjili.

Na vratima Žalgirisa bio je Tomislav Duka, Petar Mamić je odigrao cijelu utakmicu, a Josip Tadić do 68. minute.

Izrazito uvjerljiv bio je Bodo/Glimt koji je u 17. kolu norveškog prvenstva pregazio Odd s čak 7:0.

Rezultat sve govori, razlika je bila ogromna. Pogotke za Bodo postigli su Hugo Vetlesen (tri), Amahl Pellegrino (dva) te Ulrik Saltnes i Runar Espejord.