Perišić asistirao za bod Spursa na Stamford Bridgeu, Tuchel i Conte na rubu fizičkog obračuna

Branimir Korać • nedjelja, 14.08.2022.

Drugo kolo Premier lige u nedjelju je donijelo londonski derbi između Chelseaja i Tottenhama koji je okončan remijem 2:2 uz pregršt uzbuđenja...

Dvoboji između Chelseaja i Tottenhama rijetko kada razočaraju pa je tako bilo i sada. Intenzivan dvoboj okončan je 2:2, vidjeli smo četiri gola, asistenciju Ivana Perišića u 96. minuti, isključenja oba trenera zbog skoro pa fizičkog sukoba nakon susreta...

Chelsea je imao sjajan ulazak u utakmicu, poveo je u 19. minuti kada je Marc Cucurella ubacio, a Kalidou Koulibaly postigao svoj prvi pogodak u dresu Chelseaja.

Imali su domaćini vodstvo sve do 68. minute kada je Pierre-Emile Hojbjerg izjednačio na 1:1.

Krenuo je Chelsea po novi pogodak i do njega je zasluženo stigao u 77. minuti zahvaljujući Reeceu Jamesu.

U 79. minuti u igru je ušao i Ivan Perišić koji je duboko u sudačkoj nadoknadi ubacio iz kornera, a Harry Kane zabio za 2:2.

Nakon susreta došlo je do sukoba između Contea i Tuchela koji su se i tijekom dvoboja unosili u lice jedan drugome, a malo je nedostajalo da dođe oi do udaraca.

Embed from Getty Images

Inače susret je obilježilo i loše suđenje Anthonyja Taylora koji je propustio suditi neke stvari, a posebno očito isključenje za Romera koji je u 16 metara za kosu i srušio Cucurellu.

U prvom susretu dana Nottingham Forest upisao je 1:0 pobjedu protiv West Hama golom Taiwa Awoniyia što je prva pobjeda za Nottingham u Premier ligi od 1999. godine.