SuperSport Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 21.08.2022, 18:55 h, Aldo Drosina, gledatelja: 2.400
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Goran Pataki (Valpovo), Kristijan Novosel (Gat)
Istra 1961
Istra 1961
Vinko Petković 26'
1:1(1:1) Rijeka
Haris Vučkić 4'
Rijeka

Remi u Puli za neviđenu gužvu na ljestvici, kvartet na dnu s istim brojem bodova

Branimir Korać • nedjelja, 21.08.2022.

Istra 1961 i Rijeka na Aldu Drosini remizirali su 1:1 što je dodatno povećalo gužvu u donjem dijelu ljestvice gdje Gorica, Rijeka, Osijek i Istra 1961 imaju isti broj bodova...

Istra 1961 s velikim problemima zbog viroze koja je napala praktički kompletnu momčad protiv Rijeke koja je tijekom tjedna otkazala Draganu Tadiću te je momčad vodio Fausto Budicin.

Sve to dovelo je do još veće zanimljivosti uoči ovog susreta u koji su Istra 1961 i Rijeka ušle sa zadnja dva mjesta na ljestvici.

Krenulo je sjajno za Rijeku koja je povela već u četvrtoj minuti susreta. Ampem je dobio loptu na lijevoj strani i ubacio je iza leđa obrane Istre, tamo je prima Vučkić koji iskosa iz voleja pogađa za vodstvo.

U devetoj minuti trese se greda Majkićevog gola. Djouahra je izveo slobodni udarac posve iskosa s lijeve strane, pokušao je prevariti Majkića, gađao u prvi kut, ali greda je spasila domaćina.

Trebalo je dobrih 20-ak minuta da Istra krene igrati i postane opasnija, a u 26. minuti stigla je i do pogotka.

Petković je primio loptu na lijevoj strani, povukao ju je do kaznenog prostora i onda iskosa po zemlji pogodio u suprotni kut.

U drugom dijelu pravih prilika nije bilo, ali i jedni i drugi igrali su borbeno i pokušavali napraviti nešto više. Imao je jednu dobru situaciju Selahi koji je krenuo prema golu nakon što je presjekao jedno mekano dodavanje, ali se spetljao i upropastio šansu.

Na drugoj strani Kadušić je imao dobru situaciju, ali nije dobro pucao nakon dodavanja Mlinara dok je u zadnjim sekundama susreta Labrović obranio pokušaj iz blizine iskosa Petkovića.

Završilo je 1:1 čime su, obzirom na trenutnu situaciju, puno zadovoljniji domaćini.