Rus preokretom svladao Ajdukovića, sedmi poraz u nizu hrvatskog tenisača

Mihaela Bradovski • utorak, 23.08.2022.

Hrvatski tenisač Duje Ajduković nastavlja s lošom formom. Upisao je novi poraz, sedmi u nizu, ovaj put protiv Rusa Alekseja Vatutina...

Duje Ajduković nikako se ne može izvući iz krize u koju je ušao. Na turniru u Banjoj Luci dobro je krenuo, obećavajuće otvorio meč prvog kola protiv Alekseja Vatutina, ali nije nastavio u istom ritmu.

Prvi set otišao je na stranu Ajdukovića koji je u završnici napravio break za 6:4 i tako stigao do prednosti.

Međutim nije nastavio s takvom igrom, ostatak meča protekao je potpuno u znaku ruskog tenisača koji je i u drugom i u trećem setu potpuno dominirao.

U oba seta Vatutin je dva puta uzima servis Ajdukoviću koji je imao prilika, ali nije uspio niti jednom napraviti break i hrvatski tenisač oprostio se od turnira.

U drugom kolu Vatutin će igrati protiv Mirze Bašića ili Gonzala Villanueve.