SuperSport Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 09.09.2022, 20:00 h, Šubićevac
Suci: Igor Pajač, Dino Knez, Ivan Starčević
Jan Mlakar 49'
Hajduk

Hajduk dominirao i kontrolirao susret, Šibenčani ipak uzeli bod na samom kraju

Branimir Korać • petak, 09.09.2022.

U prvom susretu devetog kola SuperSport HNL-a Hajduk nije uspio doći do pobjede na Šubićevcu. Imao je vodstvo do 97. minute, ali onda Ivan Dolček zabija za remi...

Leon Kreković
46'
3
Josip Kvesić
68'
8
Dino Skorup
68'
9
Jorge Franco Alviz Burgui
68'
11
Ivan Dolček
84'
Valdas Dambrauskas

Doputovali su Splićani na Šubićevac isključivo po sva tri boda, ali na kraju su uzeli samo bod. Prema viđenom u 90 minuta zaslužili su više, ali i domaćin je na kraju nagrađen za borbenost i vjeru do posljednjih sekundi.

Hajduk je imao više od igre, kontrolirao je susret i praktički u potpunosti limitirao domaćina koji je prema naprijed malo toga napravio. Imao je nekoliko pokušaja iz daljine, a u konačnici baš jedan od njih je i završio u mreži.

Hajduk je najviše prijetio preko raspoloženog Jana Mlakara koji je prvo u 18. minuti bio sam pred Rogićem i nije ga nadmudrio da bi nakon kornera koji je uslijedio nakon te akcije, Melnjak glavom prebacio loptu u peterac gdje je Mlakar koji je skreće u mrežu. Uslijedila je VAR provjera i gol je poništen zbog zaleđa Mlakara.

Slovenac je nastavio pokušavati i u 27. minuti ponovno je bio u velikoj prilici, ali još jednom Rogić odnosi pobjedu.

Do kraja prvog dijela Mlakar je još jednom opasno gađao s ruba 16 metara, Krovinović je pokušao također neprecizno, a domaćin je imao tek jedan slabašni udarac Delića.

U drugom dijelu Mlakar je ipak doveo Hajduk u vodstvo. Jedan gol mu je poništen, propustio je i nekoliko šansi, ali u 49. minuti je pogodio. Odlično ga je proigrao Livaja, Mlakar iz prve gađa poluvisoko u prvi kut i lopta ulazi u mrežu.

Hajduk je nakon vodstvo primirio igru i do kraja susreta imao još tek jednu konkretnu prijetnju preko Livaje, a s druge strane Šibenik je zaprijetio preko Krekovića koji nije bio precizan.

Kada se činilo da će završiti pobjedom Hajduk, u 97. minuti Delić je vratio loptu Dolčeku na 18 metara, on puca nisko u sam kut i zabija za 1:1.

Puno zadovoljniji nakon ovog susreta mogu biti domaćini koji su bili na rubu poraza, ali su se spasili i izvukli remi.