Čačić: 'Velike zasluge za ovako neizvjesnu utakmicu pripadaju domaćinu, remi ne bi bio nezaslužen'

Branimir Korać • nedjelja, 11.09.2022.

Dinamo je teškom mukom izvukao pobjedu u devetom kolu SuperSport HNL-a u gostima kod Gorice. Modri su slavili 1:0 golom Mislava Oršića u 92. minuti...

Ante Čačić davao je dio zasluga za ovako neizvjestan dvoboj i Gorici koja je bila vrlo organizirana i dobra. Iz ovog susreta Čačić je jedino pamtiti tri boda.

"Moram biti zadovoljan zato što smo na kraju pobijedili, ali velike zasluge za ovako neizvjesnu utakmicu pripadaju domaćinu. Zaista su bili jako dobro organizirani, stajali su u bloku, prijetili su iz kontranapada, bili su vrlo živi. Očekivano teška utakmica, dobro je što je momčad do zadnjeg trenutka vjerovala da može do tog pogotka, na kraju se to i dogodilo, moram im čestitati, ali ne bi bilo nezasluženo i da je završilo neriješeno. Domaćini su bili zaista dobri, vidi se da se dižu. Što se tiče nas, mi smo pokušali energetski ovu utakmicu pokriti i na način da malo proširimo krug kandidata, da neke igrače odmorimo za srijedu tako da smo uvjetno rečeno imali poteškoća. Tri boda su tu, to je najvažnije, mislim da su igrači zaslužili jer su zaista željeli. Tih zadnjih 20 minuta smo zaista dominirali, stvarali dobar pritisak, ali domaćin je bio čvrst i kompaktan i teško je bilo doći do šanse. Faktički prije onog šuta Oršića nismo napravili nijednu priliku."

Čačić je bio prisiljen u drugom poluvremenu uvesti i one najjače snage za koje je bio predviđen i malo duži odmor.

"Utakmica je tako diktirala, jednostavno smo željeli uzeti tri boda i u tome smo na kraju uspjeli. Radio sam izmjene već na poluvremenu jer neki se igrači nisu najbolje snašli. Imali smo dosta tehničkih pogrešaka, imali smo u prvom poluvremenu par situacija da odigramo taj završni pas točnije i mirnije. Možda bi stvorili pokoju priliku više, došli do željenog rezultata, ali nismo uspjeli. Na kraju smo kroz pet izmjena došli do onoga što smo htjeli. Uzeli smo tri boda, nećemo se više osvrtati nazad, moramo se što prije odmoriti i okrenuti nadolazećoj utakmici."