SuperSport Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 11.09.2022, 21:05 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Chrysovalantis Theouli, Michael Soteriou, Pavlos Georgiou (Cipar), Dario Bel

Matej Kačan • nedjelja, 11.09.2022.

Nakon velike drame i trilera u završnici susreta Lokomotive i Varaždina, gosti su dvama golovima Tonija Teklića slavili i s 2:1 skočili na drugo mjesto...

Sjajna utakmica kakvu smo i priželjkivali za kraj devetog kola i prvog kruga SuperSport HNL-a. Lokomotiva i Varaždin pod paskom su ciparskih sudaca odigrali pravi triler nakon kojeg se Varaždin s 15 bodova penje na drugo mjesto.

Prvo ime susreta definitivno je Tonio Teklić. Devetka Varaždinaca izborila je jedan penal, izvela dva, zabila jedan i uz još jedan sjajan gol na kraju i donijela pobjedu novom članu HNL-a.

U 28. minuti Teklić je ušao u kazneni prostor domaćina, ali ruši ga Bubanja iza leđa i ciparski sudac pokazuje na bijelu točku. Teklić je odlučio sam izvesti udarac, ali je zapucao u gredu.

Nije Lokomotiva dobro djelovala usprkos tome, Varaždin je bio bolji i to je naplatio u 51. minuti kad je Teklić sjajno potegnuo s 20 metara, a lopta u letu pogađa nekog i neznatno mijenja let, dostatno za odsjesti u maloj mreži.

Nakon toga igra je dosta isprekidana prekršajima i izmjenama, ali raste pritisak Lokomotive. Varaždin se povukao i skoro ga je to kaznilo u prvoj minuti nadoknade kad korner izvodi Milićević, a glavom Marić pogađa za izjednačenje.

No, jedan napad bio je dovoljan za novi penal, ubačaj s lijeve strane De Haas je primirio rukom i pokazan je novi penal. Opet ga izvodi Teklić, ovaj put je miran i tjera Čavlinu u drugu stranu te pogađa za veliko slavlje.

Varaždinci su hit lige, nakon devet susreta imaju 15 bodova i na drugom su mjestu, dok Lokomotiva ostaje na svojih devet i na tek osmom mjestu iznad samo Gorice i Rijeke.