Petra Martić sjajnom igrom preko Čehinje do četvrtfinala Tokija

Matej Kačan • četvrtak, 22.09.2022.

Velikom i lijepom pobjedom nad 20. igračicom svijeta, Čehinjom Karolinm Pliškovom je četvrtfinale WTA turnira u Tokiju izborrila Petra Martić...

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić upisala je veliku pobjedu na WTA turniru u Tokiju. Ona je do četvrtfinala došla preko šeste nositeljice.

Karolina Pliškova veliko je tenisko ime i 20. igračica svijeta, ali preko Petre nije mogla, Hrvatica je sve odradila za sat i 35 minuta i u dva seta.

U prvom setu Martić je spasila brak loptu kod 1:0 pa sama oduzela servis za 2:1, a onda isti slijed ponovila krajem seta za 6:3. U drugom je sjajno krenula s 2:0, ali Pliškova odmah vraća break.

Uslijedila je velika borba, pogotovo u petoj igri gdje Petra nakon spašene četiri break lopte i šest izjednačenja uzima gem, a na kraju tek breakom za 6:4 dolazi i do pobjede.

Veliko je to slavlje za Martić, inače 46. na WTA ljestvici koja će u četvrtfinalu na 28. igračicu svijeta Shuai Zhang.