Marin Čilić za rođendan si poklonio pobjedu protiv bivšeg trećeg igrača svijeta

Branimir Korać • srijeda, 28.09.2022.

Marin Čilić dobro je krenuo na ATP turniru u Tel Avivu. U osmini finala u odličnom meču svladao je Dominica Thiema sa 6:7, 6:2, 6:4...

Marin Čilić u Tel Avivu postavljen je za drugog nositelja, a u prvom izlasku na teren nije baš imao najidealniji ždrijeb. Protivnik mu je bio Dominic Thiem, ali Marin je izvukao pobjedu.

Čilić je za pobjedu trebao tri seta i dva sata i 45 minuta igre, na kraju je ipak imao dovoljno mirnoće te je eliminirao Austrijanca iz turnira.

Bila je to Marinova rođendanska pobjeda, danas je proslavio 34. rođendan i poklonio si lijepo slavlje protiv uglednog igrača koji se polako diže nakon ozljede.

U prvom setu Marin se vratio iz breaka zaostatka, ali u nastavku seta nije uspio prelomiti sve na svoju stranu. Thiem je u 13. igri bio bolji s 8:6 i tako je dobio prvi set.

U drugi set Čilić je ušao s 4:0 i nije bilo dvojbe tko će uzeti ovaj set. Marin je imao potpunu kontrolu, nije dopustio Austrijancu nijednu break loptu i sa 6:2 izborio treći set.

Tamo je već u prvom gemu propustio 0:40, ali ipak je kasnije došao do breaka i to u sedmom gemu kada je poveo s 4:3. Do kraja je tu prednost sačuvao i izborio prolaz.

U četvrtfinalu ga čeka dvoboj protiv Botica van de Zandschulpa ili Liama Broadyja koji će sutra odraditi svoj dvoboj.