Bender odlično krenuo u Španjolskoj, visoka pobjeda za Mršića i Nakića

Branimir Korać • petak, 30.09.2022.

U prvom kolu španjolskog košarkaškog prvenstva u akciji su bili i hrvatski internacionalci, a posebno dobar dojam ostavio je Dragan Bender...

U prvom kolu španjolske ACB lige Obradoiro je ugostio Zaragozu i upisao pobjedu 76:73 te tako na dobar način krenuo u sezonu. Zaragoza je za tricu šutirala samo 5/27, promašila je i čak 13 slobodnih bacanja i to ju je na kraju skupo koštalo.

Marcus Paige sa 17 poena bio je najefikasniji kod domaćina, a pratio ga je Dragan Bender koji je za 18 minuta dodao 16 poena (4/6 za dva, 1/2 za tri, 5/6 slobodna) uz šest skokova. Kod Zaragoze Howard Sant-Roos upisao je 15 poena uz pet osvojenih lopti, a Justinian Jessup dodao je 13 poena.

Mršićev Breogan u gostima je bio bolji od Murcije s 84:70 i tako uvjerljivo ušao u novu sezonu. Breogan je odigrao vrlo dobru utakmicu, a otpor domaćina u potpunosti je slomio u zadnjih deset minuta.

Sjajan je bio američki centar Ethan Happ s 19 poena i 11 skokova, Scott Bamforth dodao je 17 poena, a Toni Nakić za 22 minute pet poena (1/1 za dva, 1/1 za tri) uz tri skoka. Kod domaćina Travis Trice upisao je 14 poena.