SuperSport Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 30.09.2022, 18:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 1593
Suci: Dario Bel (Osijek), Kruno Šarić (Županja), Dejan Vuković (Zagreb)

Mihaela Bradovski • petak, 30.09.2022.

U vrlo zanimljivom dvoboju u Varaždinu istoimeni domaćin ugostio je Istru 1961, a nakon velike borbe završilo je bez pobjednika 1:1...

Varaždin i Istra 1961 otvorili su 11. kolo SuperSport HNL-a, bila je to prva utakmica nakon reprezentativne stanke, a više od 1500 okupljenih na Gradskom stadionu u Varaždinu imali su priliku svjedočiti vrlo zanimljivom dvoboju.

Varaždin je prvi stigao do pogotka, imao je vodstvo do 20 minuta prije kraja susreta, ali gosti su uspjeli izjednačiti i zadržati bod do kraja susreta.

Već u drugoj minuti domaćin je mogao povesti, Herrera je dosta dobro pucao s ruba kaznenog prostora, ali odlično je reagirao Ivan Lučić i obranio njegov pokušaj.

Gonzalo Garcia rano je morao raditi neplaniranu izmjenu, zbog ozljede je igru napustio već u 16. minuti Hujber, a pet minuta kasnije njegova momčad skoro je povela. Erceg je bio pred Zelenikom, uspio je poslati loptu pokraj njega, ali Jelenić u zadnji trenutak spašava i izbija loptu s gol linije.

U 37. minuti Varaždin je poveo. Mato Stanić ubacio je iz kornera, Katanec glavom nije najbolje zahvatio loptu, ali prebacio je van 16 metara za Teklića koji puca s više od 20 metara i odlično pogađa poluvisoko u suprotni kut.

U završnici prvog poluvremena Istra je imala odličnu priliku za povratak u utakmicu, ali Zelenika je izvrsno obranio pokušaj Ercega.

U drugom dijelu Istra je krenula po poravnanje, prvu priliku nije iskoristio Petković koji je pucao preko gola s desetak metara, ali u 69. minuti gosti dolaze do pogotka. Caseres je dobio loptu na 15 metara i lijepo pogodio u kut za 1:1.

Do kraja susreta veliku priliku nije realizirao Brodić koji se našao sam pred Lučićem, ali vratar Istre sjajno je obranio njegov pokušaj.

Ostalo je 1:1 čime će zadovoljniji biti gosti iz Pule.