SuperSport Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 02.10.2022, 17:30 h, Šubićevac, gledatelja: 876

Jović se razmahao kartonima: Tri isključenja u podjeli bodova na Šubićevcu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.10.2022.

11. kolo SuperSport HNL-a zaključeno je susretom na Šubićevcu gdje je Šibenik ugostio Goricu i odigrao 1:1. Susret je obilježio sudac Fran Jović koji je podijelio čak tri isključenja...

Ivica Vidović
60'
9
Jorge Franco Alviz Burgui
77'
29
Sacha Boris Roger Marasović
89'

Igor Angelovski

Iako je Fran Jović tri puta vadio iz džepa crveni karton, dvoboj na Šubićevcu bio je sve samo ne grub ili pun incidenata. Dapače. Međutim Jović se u drugom poluvremenu razmahao, vadio je kartone nemilice pa su tako na kraju Goričani završili s devetoricom, a Šibenčani s desetoricom.

Sam susret nije bio posebno kvalitetan. Viđen je po jedan pogodak na svakoj strani, ali nije bilo previše prilika.

Prva prava prilika na susretu stigla je u devetoj minuti kada su kombinirali Čop i Salomon, Austrijanac je došao pred Banića koji odlično brani njegov pokušaj.

Prijetili su i Goričani, u dobrim situacijama bili su Vojtko i Mitrović, no nisu zabili, a u 39. minuti ipak Gorica stiže do prednosti.

Odigrali su gosti brzu i dobru akciju od svoje polovice, Prokop je krenuo prema kaznenom prostoru, na vrijeme uočio Fruka koji izbacuje čuvara i s desetak metara po sredini šalje loptu iza Rogića.

U drugom poluvremenu vrlo rano Gorica ostaje s igračem manje. U 55. minuti Jurica Pršir zarađuje drugi žuti karton, ali 20-ak minuta kasnije drugi žuti karton na drugoj strani zaradio je Haruki Arai.

Šibenčani su se vratili u utakmicu u 82. minuti. Jovičić je skrivio kazneni udarac nakon starta nad Delićem, a Delić sam izvodi penal i poravnava na 1:1.

Do kraja susreta treba ubilježiti još jedno isključenje i to Julardžije koji u 90. minuti zarađuje drugi žuti karton i drugi put ove sezone prerano mora u svlačionicu.