Suci: Ivica Katuša (Čakovec), Matija Strugačevac (Belišće) i Slavko Kaurić (Glina).

Varteks: Solomun 7, - Kristić 6.5, Madunović 7, Balajić 6.5, - Sabolčki 7, Šafarić 6 (od 46. Težački 6.5), Mužek 6 (od 46. Dobi 8), Posavec 7.5, Hrman 7, - Sinani 6.5 (od 69. Dalić -), Mukaj 6.5.

Zagreb: Mihačić 6, - Biškup 6, Šimić 6.5, Stavrevski 6.5, Osibov 6, - Kosić 6.5, Banović 6 (od 80. Čižmek-), Perić 6.5, Rendulić 6 - Lovrek 7, Bule 6.5 (od 89. Verhas).

Žuti kartoni: Kristić, Madunović, Sinani, Posavec, Kosić, Osibov, Perić, Šimić.

Strijelci: 1:0 - Sabolčki (49), 1:1 - Perić (66), 2:1 - Dobi (90)

U Varaždinu je pred oko 2000 gledatelja odigrana prva utakmica četvrtfinala domaćeg nogometnog Kupa. Varteks, nezadovoljan samo jednim bodom u posljednje dvije domaće utakmice, ali što je još gore - bez postignutog gola, dočekivao je uvijek neugodni Zagreb. Obje momčadi ušle su u utakmicu oslabljene. Za Zagrebaše nije nastupio Popović, dok su domaćini, unatoč najavljivanju, u utakmicu ušli bez Kovača i Karića.

Usprkos pritiska zbog važnosti utakmice i nedostajanja nekih igrača, vidjeli smo odličnu predstavu na stadionu Varteksa. Domaćini su zlatnim golom Enkelejda Dobija u posljednjim minutama pobijedili 2:1, te tako dodatno zakomplicirali ishod u uzvratu. Upravo zato, prava je šteta što nisu bile prisutne kamere HRT-a, jer se igrao pravi nogomet.

Ipak, kako je počelo nije se dalo naslutiti da ćemo gledati odličan nogomet. U prvih 15-ak minuta ništa interesantnije se nije desilo, iako je vidljivo bilo veliko zalaganje i trka svih igrača.

Prve dvije ozbiljne prigode imali su "zagrebaši". U 15. minuti je nakon jednog dugačkog proigravanja Lovrek petom dodao loptu do Rendulića, koji izbija sam pred gol Varteksa, ali je vratar Solomun sjajno zatvorio kut nogometašu Zagreba. Lovrek je opet na sceni u 23. minuti kada preciznom loptom pronalazi Kosića u šesanestercu domaćina, Kosić puca iz voleja, ali nije dobro zahvatio loptu i ona odlazi pokraj gola Varteksa.

Zatim slijedi nekoliko dobrih šansi za Varteks. Prvo Šafarić lijepo prolazi u 24. minuti, ali je njegov udarac Biškup skrenuo u korner. Zatim Sinani u 25. i 27. minuti, prijeti udarcem ali nedovoljno precizno. U 30. minuti opet Sinani puca neprecizno iako je bio samo pet metara od gola Mihačića.

S druge strane, u kontri Zagreba u 33. minuti Lovrek se spetljao. Do kraja poluvremena je dvaput promašio i Mukai. Tako je u 37. minuti je prekombinirao u šesnaestercu, dok u 42. minuti nije bio dovoljno priseban u gužvi pred golom gostiju.

Odmah na početku nastavka trener domaćih Bonačić radi dvije izmjene. Umjesto indisponiranih Mužeka i Šafarića uvodi Težačkoga i Dobija kao trećeg napadača. Te izmjena donijele su ploda jer je Varteks dodatno ubrzao ritam igre i postao puno opasniji.

Promjena rezultata uslijedila je već u 49. minuti, kada je Mukaj lijepo išao prema golu, ali je bio srušen na rubu kaznenog prostora. 1:0 - svi smo očekivali topovski udarac Hrmana iz slobodnog udarca, no ovaj preskače loptu, Sabolčki sjajno puca, lopta prolazi pokraj živog zida i odsjeda u donjem kutu Mihačićevog gola.

Zagrebovi nogometaši preuzimaju inicijativu, no sve akcije zaustavljala je obrana Varaždinaca. Tada je u 66. minuti uslijedio šok za gledatelje. 1:1 - Perić je vukao loptu na oko 25 metara, vidio malo izašlog Solomuna, uputio sjajan, lelujavi udarac i lopta odsjeda iza Solomuna u rašljama.

Zagreb je tako izjednačio iz prvog udarca prema Solomunu u nastavku utakmice. Taj gol kao da je još više motivirao sve igrače, te utakmica postaje potpuno otvorena. Ritam je naglo povećan u zadnjih 20-ak minuta igre. Balajić u 73. minuti iz slobodnjaka puca preko gola. U 74. minuti najbolji igrač utakmice, Dobi, odlično prolazi i iskosa, vanjskim dijelom noge, pogađa vanjski dio mreže. Dalić je nakon gužve u šesnaestercu u 80. minuti snažno pucao, ali preko gola.

S druge strane, jedan od najljepših poteza utakmice dogodio se u 82. minuti kada je Bule pokušao lob udarcem iznenaditi Solomuna. Lopta je dugo putovala zrakom, prošla Solomuna, ali ja na kraju odsjela u gredi. Kosić u 85. minuti lijepo upošljava Bulu, ali je Solomun malo brži.

Jednu pogrešno dodavanje presjekao je Sabolčki u 87. minuti, sjurio se prema golu Zagreba, prošao nekoliko igrača, puca iskosa, ali je Mihačić obranio.

Varteks je pritiskao i gol je visio u zraku. Naknada za uloženi trud došla je u 89. minuti. Stavrevski je srušio Mukaja u prodoru lijevo iskosa te su domaćini dobili skraćeni korner. 2:1 - Posavec lijepo ubacuje na peterac, gdje je u buketu igrača Dobi najviši i glavom postavlja konačni rezultat utakmice. Time stavlja "točku na" i jedne odlične utakmice i okrunjuje vlastitu dobru igru golom.

Izjave nakon utakmice

Trener Zagreba Ivo Šušak: "Utakmica je bila odlična i prava je nepravda što je bilo malo gledatelja i što utakmicu nije prenosila televizija. To je dokaz da se i u Hrvatskoj igra dobar nogomet. Nakon 1:1 utakmica se lomila i na kraju je Varteks zasluženo pobjedio, iako su obje momčadi imale šanse postići taj pobjedonosni gol. Taj rezultat od 2:1 vrlo je lijep, i daje nam nadu da ćemo i u uzvratu, usprkos našem lošem terenu, gledati pravu, neizvjesnu utakmicu. Posebno me raduje dobra igra mladom Lovreka, koji je uskočio kao rezerva umjesto Popovića, te nam pokazao da se na njega ozbiljno može računati."

Trener Varteksa Luka Bonačić: "Prvo bih želio uputiti čestitke i jednim i drugim igračima na sjajnoj utakmici. Mene su moji igrači ugodno iznenedili trkački i ritmom igre, iako su odigrali čak pet utakmica u 16 dana. U utakmici nismo kalkulirali, rekao sam svojim igračima da nema kombiniranja kod slobodnog udarca i to nam se isplatilo. Rezultat je mogao biti i obrnut, no ovaj rezultat je puno bolji za Varteks jer nam daje veće nade u uzvratu. Vidjeli smo vrlo živ i napet nogomet. U uzvratu bi malu prednost ipak dao Zagrebu, ali samo jer igraju na domaćem terenu. No nas prije toga očekuje Dinamo na Maksimiru pa ćemo vidjeti što će biti nakon te utakmice."