SuperSport Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 07.10.2022, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Nikola Kečkiš (Virovitica)

Branimir Korać • petak, 07.10.2022.

U 12. kolu SuperSport HNL-a Šibenik je gostovao kod Lokomotive i stigao do svog čak devetog remija ove sezone...

Sacha Boris Roger Marasović
60'
34
Karlo Špeljak
60'
9
Jorge Franco Alviz Burgui
81'

Mario Cvitanović

Tek jedna pobjeda i samo dva poraza, ali i čak devet remija upisao je Šibenik. Deveti je došao u Kranjčevićevoj protiv jedine momčadi koju su Šibenčani svladali ove sezone, Lokomotive. Sjećamo se te drame na Šubićevcu kada Lokomotiva duboko u sudačkoj nadoknadi došla do poravnanja, ali VAR je poništio taj pogodak.

Ovdje je ponovno pao gol u sudačkoj nadoknadi, ponovno su ga postigli gosti, ali ovaj put on je i priznat. Lokomotiva je vodila, imala sve u svojim rukama, ali od trenutka kada je Lokomotiva ostala s igračem manje zbog glupog i nepotrebnog drugog žutog kartona iskusnog Maleša, Šibenčanima se otvorila nada.

Većim dijelom susreta nije se imalo puno toga za vidjeti. Prvi koji su zaprijetili bili su Šibenčani i to u 16. minuti kada je Čop dobio povratnu loptu na desetak metara, bio je u odličnoj poziciji, ali je pucao pokraj gola.

Tek u završnici prvog poluvremena Lokomotiva je kreirala ozbiljnu situaciju, nakon ubačaja s desne strane Vasilj nije najbolje zahvatio loptu, ali na kraju je ispalo odlično, podignuo je loptu na glavu Kulenovića, a on iz blizine pogađa gredu.

U drugom dijelu Kulenović je imao još jednu odličnu priliku kada mu se odbila lopta i došla na nogu nakon udarca Marića, pokušao je iz prve, ali Rogić je sjajno izvadio iz kuta.

Lokomotiva je povela u 68. minuti. Marić presijeca dodavanje na šibenskoj polovici, vuče loptu do 20 metara, dodaje na desno za Tucija koji gađa u bliži kut.

Sedam minuta kasnije Lokomotiva ostaje s igrače manje u zadnjih 15 minuta. Maleš je već imao žuti karton, a onda je prekasno i neoprezno uklizao Čopu i zaslužio i drugi žuti.

S igračem manje Lokomotiva je pokušala iskontrolirati dvoboj i sačuvati prednost do kraja, ali u 92. minuti je ipak primila pogodak. Marasović je dao loptu za Salomona koji krasnim udarcem izvana šalje loptu od grede u mrežu.

Završilo je tako 1:1, rezultatom kojim će svakako zadovoljniji biti Šibenčani.