Žižiću pobjeda protiv Crvene zvezde, a Smithu protiv Partizana, domaći poraz Barcelone

Branimir Korać • petak, 07.10.2022.

Odigrani su susreti prvog kola Eurolige košarkaša, a regionalni predstavnici upisali su poraze...

Anadolu Efes uspio je krenuti pobjedom i to zahvaljujući boljem drugom dijelu nego Crvena zvezda. Ergin Ataman nije bio impresioniran nastupom svojih igrača u prvom poluvremenu gdje su se mučili i nisu uspjeli stvoriti značajniju prednost, ali u drugom poluvremenu limitirali su Zvezdu na 25 poena i otišli do pobjede 72:59.

Will Clyburn predvodio je pobjednika s 19 poena, Vasilije Micić pratio ga je sa 16 poena i šest asistencija, a Ante Žižić za 18 minuta dodao je šest poena i pet skokova. Kod poraženih Benjamin Bentil upisao je 13 poena.

"Imao sam dobro prvo poluvrijeme, ali u drugom sam se mučio, no sve u svemu zadovoljan sam svojom prvom utakmicom ovdje. Atmosfera i momčad su sjajni, trener Ataman daje igračima slobodu, a ako imate slobodu, možete biti opasni", kaže Clyburn.

Embed from Getty Images

Olympiakos je odradio odličan posao u Barceloni i slavio je 80:70. Grci su iskoristili neigranje Mirotića i Kurica te su stigli do vrlo vrijedne pobjede. Stvorili su ugodnu prednost, Barcelona se pokušala vratiti, ali nije uspjela i na kraju je poražena.

Aleksandar Vezenkov kod gostiju je upisao 20 poena i sedam skokova, a po 12 poena dodali su Giannoulis Larentzakis i Joel Bolomboy (sedam skokova). Kod Barce Nicolas Laprovittola upisao je 16 poena.

Monaco je lakše od očekivanja stigao do pobjede u Bologni kod Virtusa. momčad Sergija Scariola prelako je ušla u visok minus, jako loše je otvorila drugo poluvrijeme i više se nije oporavila.

Mike James bio je nezaustavljiv s 26 poena i šest asistencija, a Alpha Diallo dodao je 15 poena. Kod poraženih Iffe Lundberg završio je s 14 poena i šest skokova.

Nikako zadovoljan ne može biti niti Željko Obradović čiji je Partizan primio 100 poena u Berlinu. Alba je slavila 100:84, rano je otišla na visoku razliku i rutinski odrađivala posao u nastavku. Već u prvom poluvremenu Partizan je primio 61 poen.

Najbolji kod pobjednika bili su Tamir Blatt sa 16 poena i Luke Sikma s 15 i sedam asistencija. Jaleen Smith za 27 minuta ubacio je devet poena. Kod Partizana Dante Exum ubacio je 22 poena.