Babec strijelac u pobjedi Rige u napetoj završnici i utrci za naslov prvaka

Branimir Korać • subota, 08.10.2022.

Latvijsko prvenstvo bliži se svojoj samoj završnici, na rasporedu je 31. kolo, a Riga FC upisala je pobjedu u gostima kod davljenika Spartaksa 3:1 uz pogodak Hrvoja Babeca...

Riga FC u 31. kolu latvijskog prvenstva nije smjela kiksati, gostovala je kod pretposljednjeg Spartaksa i svladala ga je s 3:1.

S ova tri boda došla je na dva boda zaostatka za vodećom Valmierom koja ima utakmicu manje te ima tri boda više od trećeplasiranog RFS-a.

Riga je slavila golovima Marcela Torresa, hrvatskog internacionalca Hrvoja Babeca te Douglasa Aurelija.

Bivši igrač Gorice je bio strijelac drugog pogotka u 23. minuti, a odradio je cijelu utakmicu u momčadi Sandra Perkovića.

Spartaks ima isti broj bodova kao posljednjeplasirana Super Nova, a u ovom susretu samo je smanjio u 53. minuti preko Olegsa Laizansa na konačnih 3:1.