Borna Gojo nakon dva i pol sata borbe do finala kvalifikacija u Firenci

Branimir Korać • subota, 08.10.2022.

Hrvatski Davis Cup reprezentativac Borna Gojo preskočio je prvu prepreku u kvalifikacijama na ATP turniru u Firenci. Protivnik je bio iskusni Marius Copil, a Gojo je slavio u tri seta...

Rumunj Marius Copil dugo je mučio Bornu Goju, ali hrvatski tenisač ipak je upisao pobjedu. Prošao je u finale kvalifikacija na ATP turniru u Firenci nakon dva i pol sata borbe.

Gojo je prvi set dobio zahvaljujući jednom breaku, u šestom gemu oduzeo je servi Copilu i tu prednost čuvao do kraja seta.

U drugom setu obojica su bili uvjerljivi na svom servisu i odluka je pala u tie-breaku. Tamo je Copil poveo sa 6:3, nije iskoristio prve dvije set lopte, no je treću i izborio je treći set.

U treći set Gojo je ušao s 2:0, ali odmah gubi servis i ponovno odluka pada u trećem setu. On je otišao na stranu Goje koji je odmah pobjegao na 5:1 i bez problema dovršio posao.

U finalu kvalifikacija Gojo će igrati protiv Mikaela Ymera ili Andreasa Seppija.