SuperSport Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 08.10.2022, 19:05 h, Gradski stadion u Poljudu
Varaždin

Varaždin ima za čim žaliti, u Splitu ponovno slave Awaziema!

Branimir Korać • subota, 08.10.2022.

Hajduk je upisao pobjedu protiv Varaždina 2:1 u susretu u kojem ponovno nije briljirao, ali u zadnjim sekundama sudačke nadoknade pogotkom Awaziema stigao je do sva tri boda. Varaždinci su odigrali još jednu hrabru utakmicu, ali nisu izdržali taj završni pritisak domaćina...

I drugi put ove sezone Varaždin je odigrao dobro protiv Hajduka, ali još jednom je upisao poraz. Splićani unatoč tri osvojena boda mogu biti zabrinuti zbog igre koja pogotovo u drugom poluvremenu nije bila dobra.

U ovom susretu Varaždin je imao i više udaraca na gol i više udaraca u okvir gola, ali Hajduk je postigao više pogodaka i to se jedino računa. Samo dva udarca Splićana išla su u okvir gola i oba su završila pogotkom.

Splićani su najbolje izgledali u početnim minutama susreta kada su pritisnuli Varaždince i najavili im tešku večer, ali Varaždin je izdržao taj pritisak bez posebne štete i uspostavio nekakvu ravnotežu.

Do 35. minute Hajduk je stvorio nekoliko poluprilika koje su izgledale opasno, ali lopte nisu predstavljale problem za Olivera Zeleniku.

I onda fantastičan pogodak. Livaja je ubacio s desne strane, a Sahiti briljantno škaricama zabio za 1:0.

Nakon toga Hajduk je jednostavno stao, Varaždin je do kraja prvog dijela imao dobru priliku preko Pilja koji je pucao pokraj gola.

Drugo poluvrijeme bilo je potpuno u znaku Varaždinaca. Hajduk se mučio uspostaviti ravnotežu u sredini terena, a s druge strane Varaždin je bio sve odlučniji i opasniji, Mario Kovačević potpuno je pogodio s tri izmjene na odmoru.

Nizao je Varaždin pokušaje, ali do 71. minute nije mogao do pogotka. Tada Posavec sjajno ubacuje s lijeve strane, a Brodić ostaje sam u sredini i glavom potpuno zasluženo poravnava.

Ubrzo novi problemi za Hajduk, ozlijedio se Lovre Kalinić i na gol je morao Sentić koji odmah brani vrlo opasan pokušaj Puclina.

U završnici susreta Varaždin je malo pao i Hajduk je krenuo po pobjedu. U zadnjim minutama je pritisnuo goste i isplatilo mu se u 98. minuti kada je Krovinović ubacio iz slobodnog udarca, Livaja glavom vratio na dva metra gdje je Awaziem nadskočio Matu Stanića i glavom skrenuo loptu u mrežu.

Tek drugi udarac Hajduka u okvir gola i drugi pogodak, veliko slavlje na tribinama, ali morat će biti svjesni kako moraju podići igru jer ovo nije bilo dobro.