Večer tijesnih dvoboja u Euroligi, nitko do pobjede s više od tri poena razlike

Branimir Korać • petak, 14.10.2022.

Počelo je drugo kolo Eurolige košarkaša, odigrani su prvi susreti. Kolo obilježavaju tijesni dvoboji, dvije utakmice završile su se tri poena razlike, a dvije s dva razlike...

Monaco je upisao pobjedu protiv Anadolu Efesa u produžetku 95:92. I jedni i drugi imali su dobrih razdoblja, ali u 40 minuta pobjednika nije bilo pa je odluka pala u dodatnih pet. Na kraju regularnog dijela obje momčadi imale su priliku za pobjedu, ali prvo je Vasilije Micić promašio tricu, a nakon njega precizan nije bio niti Mike James na drugoj strani. U produžetku se domaćin odvojio na ulasku u zadnju minutu te odnio pobjedu.

Predvodili su ga Mike James s 19 poena i Alpha Diallo as 15 poena, devet skokova i sedam asistencija. Kod poraženih Will Clyburn upisao je 28 poena, šest skokova i šest asistencija, Vasilije Micić 20 poena, osam asistencija i šest skokova, a Ante Žižić za 16 minuta ubacio je devet poena uz pet skokova i pet osobnih pogrešaka.

Embed from Getty Images

Barcelona je u El Clasicu iako oslabljena neigranjem Mirotića i Kurica upisala pobjedu 75:73. Imala je kontrolu praktički cijelim tijekom susreta da bi se Real u zadnjoj dionici potpuno vratio i smanjio na 75:73, imao je i zadnji napad, ali Sergio Llull promašio je tricu za pobjedu.

Kod Barcelone Sertac Sanli ubacio je 14 poena, Jan Vesely 13, a Tomaš Satoransky 12 uz sedam skokova i pet asistencija. Kod poraženih Gabriel Deck završio je s 21 poenom, Petr Cornelie dodao je 12, a Mario Hezonja za 17 minuta devet poena (2/4 za dva, 1/1 za tri, 2/2 slobodna).

Neizvjesno je bilo i u Beogradu gdje je Panathinaikos odnio pobjedu protiv Crvene zvezde 77:75. Gosti su u zadnjoj minuti preuzeli vodstvo i nisu ga ispuštali do kraja susreta. Bentil je u završnim sekundama imao dva slobodna bacanja za poravnanje, ali pogodio je samo jedno i Panathinaikos je priveo meč kraju.

Marius Grigonis predvodio je PAO sa 17 poena dok je Arturas Gudaitis dodao 12. Kod domaćih Benjamin Bentil predvodio je Zvezdu s 18 poena uz šest skokova dok je Hassan martin dodao 12 poena.

I četvrta jučerašnja utakmica okončana je tijesnom pobjedom. Virtus je bio bolji sa 66:63 protiv Bayerna. Bayern je u završnici susreta uspio smanjiti zaostatak i doći na samo tri poena minusa, Bavarci su imali napad za poravnanje, ali nisu ga iskoristili i Virtus je uzeo pobjedu.

Iffe Lundberg s 13 poena bio je jedini dvoznamenkasti u ujednačenoj momčadi Virtusa, a kod gostiju Nick Weiler-Babb ubacio je 16 poena uz pet skokova, Vladimir Lučić dodao je 15 poena.