SuperSport Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 14.10.2022, 18:00 h, Šubićevac
Suci: Jakov Titlić, Hrvoje Radić, Vice Vidović
Arber Hoxha 71', 89'
Slaven Belupo

Slaven Belupo ponovno na pobjedničkim stazama, Šibenik ovaj put niti do remija

Branimir Korać • petak, 14.10.2022.

U prvom susretu 13. kola SuperSport HNL-a Šibenik je ugostio Slaven Belupo i upisao poraz 2:0 golovima Arbera Hoxhe...

Josip Kvesić
35'
27
Niko Rak
46'
34
Karlo Špeljak
59'
29
Sacha Boris Roger Marasović
59'

45
90'+4'
Zoran Zekić

Zoran Zekić nadao se da će njegovi igrači pokazao drugo lice, ono s početka sezone kada je Slaven bio hit i igrao dobar nogomet i to je i dobio. Koprivničanci su slavili u gostima kod Šibenika 2:0 i uzeli zasluženo tri boda.

Šibenik je majstor remija, imao je čak devet neodlučenih rezultata u 12 kola, ovdje ipak nije uspio uzeti niti bod. Gosti su bili konkretniji i zasluženo su uzeli tri boda.

Junak Slaven Belupa bio je Arber Hoxha koji je postigao oba pogotka, a ovo je ujedno treće uzastopno gostovanje nakon Hajduka i Dinama da je Hoxha bio među strijelcima.

Slaven je sjajno krenuo i već u četvrtoj minuti imao je odličnu priliku kada je Crnac povukao loptu, ušao u 16 metara, Šibenikovi Kolumbijci su se sudarili i Crnac je ostao u odličnoj poziciji, ali nije bilo promjene rezultata, lopta je otišla malo pokraj vratnice.

Odmah nakon toga Hoxha prolazi po lijevoj strani, prilazi vratima Šibenika, puca i pogađa vratnicu uz pomoć Rogića.

Šibenik je najbolju priliku u prvom dijelu imao u 26. minuti kada je Bernardo Matić pucao glavom iz kornera, ali Čović je sjajno obranio, izvukao loptu ispod grede.

U drugom poluvremenu prijeti i drugi Matić, Mislav, ponovno je Čović bio na vrhuncu zadatka i odlično obranio.

Pogodak je stigao u 71. minuti. Mudražija je izveo udarac iz kuta, Hoxha neometan skočio u petercu i smjestio loptu iza leđa Rogića. Šibenik je u tim trenucima bio s igračem manje jer je zbog ozljede van terena morao Kvesić.

Točku na i stavio je Hoxha svojim drugim golom, Čović u 89. minuti ispucava loptu, Krstanović glavom spušta za Hoxhu koji kreće prema vratima Šibenika i sa 17 metara još jednom trese domaću mrežu fantastičnim udarcem u suprotni gornji kut.

Bilo je to za konačnih 3:0, Slaven Belupo odnio je ipak zasluženu pobjedu.