SuperSport Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 15.10.2022, 19:05 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Dario Bel, Marjan Tomas, Kruno Šarić
Gorica
Gorica
0:1(0:0) Hajduk
Marko Livaja 90'+8'
Hajduk

Fortuna prati Karoglana: Hajduk još jednom do pobjede u 98. minuti nakon mučenja s igračem više

Branimir Korać • subota, 15.10.2022.

Hajduk još jednom nije briljirao, ali je uzeo tri boda. U Velikoj Gorici imao je skoro cijelo drugo poluvrijeme igrača više, a do pobjede je došao golom Marka Livaje u 98. minuti utakmice...

Još jedan dvoboj između Gorice i Hajduka donio je pravu dramu, puno uzbuđenja, a ovaj put odluku u 98. minuti. Hajduk drugo kolo zaredom dolazi do pobjede u zadnjim sekundama sudačke nadoknade, Varaždince je ugasio Chidozie Awaziem, a Goricu Marko Livaja.

Najvećim dijelom susreta bilo je malo toga za vidjeti, ali Hajduk je bio bliži pogotku, bolji, čak i u igri 11 na 11. Kasnije, nakon isključenja Mousse Waguea Hajduk je pritisnuo, ali do pogotka nije mogao sve do posljednjih sekundi susreta.

Tek sredinom prvog poluvremena stigla su prva uzbuđenja na susretu. U 27. minuti odličan ubačaj s lijeve strane došao je na volej Sahitiju, on nije idealno pogodio loptu, ali ona se od trave odbija u gredu.

Dvije minute kasnije slobodan udarac za Hajduk na 17 metara po sredini. Idealna pozicija, loptu uzima Livaja koji svom snagom puca, ali pogađa vratnicu.

Nastavila su se uzbuđenja i na drugoj strani. U 32. minuti Dario Nel dosudio je kazneni udarac za Goricu nakon što lopta pogađa Awaziema, ali VAR provjera pokazala je kako ga ona nije pogodila u ruku.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela po jedan pokušaj na svakoj strani, pucali su Jurić u Sentića i Kalik malo pokraj gola.

U drugom poluvremenu odmah na startu dvojbena situacija. Biuk pada u 16 metara nakon dvoboja s Wagueom, Bel pokazuje na 11 metara i daje žuti karton Wagueu. Nakon VAR provjere, odlučio se za čini se prestrogu odluku, ostavio je kazneni udarac i isključio Waguea. Penal je izveo Livaja, ali loše, Banić je to obranio.

Hajduk je s igračem više potisnuo Goričane, imao je nekoliko zanimljivih situacija, ali nije uspio kreirati one prave velike prilike.

I onda kada se činilo da susret odlazi prema remiju, Hajduk dolazi do pogotka.

U 98. minuti ubačaj s desne strane, Mlakar je prebacio loptu na drugu vratnicu gdje je sam Livaja i šalje loptu u praznu mrežu. Veliko slavlje Splićana koji odnose tri boda, ali moraju puno bolje od ovoga.