SuperSport Hrvatski kup, 1. kolo, 18.10.2022, 15:00 h, Kustošija, Zagreb, gledatelja: 100

Branimir Korać • utorak, 18.10.2022.

Dubrava se pokazala kao vrlo ozbiljan protivnik i Gorica je uz dosta problema prošla u osminu finala SuperSport Hrvatskog kupa...

Josip Palić
46'
7
Borna Marton
65'
16
Ante Kuliš
65'
10
Petar Petriško
65'
Damir Milinović
23
(do 56')
46
(do 56')
Igor Angelovski

Još jednom se potvrdilo kako morate imati ozbiljan pristup u svakom susretu ako mislite proći dalje u kup natjecanju. Goričani su tako ozbiljno shvatili Dubravu, Igor Angelovski poslao je na travnjak dosta jaku postavu, ali svejedno je bilo muke.

Ne treba čuditi, momčad je bila i psihički i fizički iscijeđena nakon drame protiv Hajduka za vikend, ali ipak su Goričani izvukli tijesnu pobjedu.

Krenulo je sjajno za domaćina koji je poveo već u prvoj minuti golom Boyana Jie, ali do kraja prvog poluvremena Gorica je došla do preokreta.

Prvo je mrežu Denija Kakše pogodio Nikola Vujnović u 28. minuti da bi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Matthew Steenvoorden zabio za 2:1.

U drugom dijelu Dubrava se uspjela vratiti u 75. minuti pogotkom Petra Petriška, međutim u trenucima kada se očekivao kraj i produžeci, Josip Mitrović u 92. minuti pogađa za prolaz.

Velika pobjeda Goričana i ujedno prva Igora Angelovskog na klupi Turopoljaca.