Borna Sosa briljirao s tri asistencije u prolazu Stuttgarta u osminu finala

Branimir Korać • srijeda, 19.10.2022.

Odigrani su susreti šesnaestine finala DFB Pokala. Briljirao je Borna Sosa u visokoj pobjedi Stuttgarta protiv Arminije, hrvatski reprezentativac upisao je tri asistencije.

Dortmundska Borussia slavila je u šesnaestini finala DFB Pokala s 2:0 u gostima kod Hannovera. Edin Terzić odlučio je poslati na travnjak vrlo jaku momčad i Borussia je stigla do pobjede. Autogol Arrey-Mbije pomogao je za ubijanje početne nervoze, a Jude Bellingham postavio je konačnih 2:0.

Embed from Getty Images

Freiburg je trebao produžetke za prolaz u osminu finala. St. Pauli se dobro držao i vodio golom Daschnera sve do treće minute sudačke nadoknade kada Matthias Ginter poravnava. Odluka je pala u produžecima, u 119. minuti Michael Gregoritsch bacio je St. Pauli u očaj. Igor Matanović ušao je u igru u 57. minuti i izašao u 92. kao taktička promjena, neposredno prije izjednačujućeg gola Freiburga.

Fortuna iz Düsseldorfa je s glatkih 3:0 u gostima eliminirala Regensburg. Sve je riješeno već u prvom dijelu kada su pala sva tri gola, a na travnjaku kod domaćina od 63. minute bio je i Dario Vizinger.

Sjajnu utakmicu odigrao je Borna Sosa u 6:0 pobjedi Stuttgarta protiv Arminije. Sosa je upisao čak tri asistencije u razdoblju od 28. do 67. minute. Tri minute nakon treće asistencije, Sosa je napustio igru. Kod gostiju Ivan Lepinjica je odigrao drugo poluvrijeme.

Bayern je s 5:2 u gostima svladao Augsburg uz dva pogotka Choupo-Motinga te po jedan Kimmicha, Musiale i Daviesa. Josip Stanišić nije ulazio u igru.