Bogdanović odličan u službenom debiju za Pistonse, prvo ime u startnoj pobjedi

Branimir Korać • četvrtak, 20.10.2022.

Detroit Pistonsi upisali su pobjedu u prvom susretu u novoj sezoni, a sjajan start imao je Bojan Bogdanović koji je odmah predvodio Pistonse do pobjede...

Prvi dan NBA sezone se većim brojem utakmica donio je i nastupe hrvatskih košarkaša. Bojan Bogdanović odigrao je odličnu utakmicu, bio prvo ime u pobjedi Pistonsa, a Dario Šarić dobio je ovacije u povratku na parket.

Pistonsi su u prvoj utakmici sezone ugostili Orlando Magic i upisali su pobjedu 113:109. U predsezoni su izgledali loše, upisali sve poraze, ali u prvoj utakmici sezone bilo je to sasvim drugačije.

Detroit je imao dosta slabiji ulazak u utakmicu i Orlando se u startu odvojio i pobjegao na visokih 21:6, ali uspjeli su se domaćini dosta brzo oporaviti i vratiti u utakmicu.

Već sredinom druge dionice Detroit je preuzeo vodstvo tricom Cunninghama na dodavanje Bogdanovića za 44:43.

U trećoj dionici nastavilo se s dobrom igrom Pistonsa koji su tek jednom malo posustali i Orlando je to iskoristio za povratak u plus, ali ne zadugo, serijom 11:1 Detroit se ponovno odvojio.

U zadnjoj dionici Detroit je konstantno vodio osim u jednom trenutku kada je pet minuta prije kraja Franz Wagner izjednačio na 99:99.

U samoj završnici vrlo važnu tricu ubacio je Isaiah Stewart, a Bogdanović je zaključio priču s linije slobodnih bacanja četiri minute prija kraja susreta.

Bogdanović je za 35 minuta ubacio 24 poena (2/6 za dva, 6/10 za tri, 2/2 slobodna) uz pet skokova i dvije asistencije, Jaden Ivey dodao je 19 poena, Cade Cunningham 18 uz deset asistencija, a Jalen Duren 14 uz deset skokova.

Kod Orlanda Paolo Banchero završio je s 27 poena, devet skokova i pet asistencija, Jalen Suggs dodao je 21 poen, Franz Wagner 20 uz pet asistencija, a Wendell Carter 11 uz 11 skokova.

Dario Šarić odigrao je prvu utakmicu za Phoenix Sunse nakon više od godinu dana. U povratku na parket toplo je dočekan od strane navijača, nije se u prvoj utakmici naigrao, odradio je svega dvije minute.

Sunsi su jako loše krenuli protiv Dallasa, zaostajali su i više od 20 poena u prvom poluvremenu, ali u drugom dijelu pronašli su pravu postavu koja ih je odvela do pobjede.

Pobjedu Sunsima donio je igrač iz drugog plana Damion Lee koji je pogodio za 107:105 9.7 sekundi prije kraja. Luka Dončić na drugoj strani nije bio precizan.

Kod Sunsa Devin Booker upisao je 28 poena uz devet asistencija, Deandre Ayton dodao je 18 poena i deset skokova, a Mikal Bridges 13 poena uz 11 skokova. Kod Dallasa Luka Dončić završio je s 35 poena i devet skokova, a Christian Wood s klupe je dodao 25 poena i osam skokova.

NBA:
Detroit Pistons - Orlando Magic 113:109
Phoenix Suns - Dallas Mavericks 107:105
Indiana Pacers - Washington Wizards 107:114 (Tyler Haliburton 26p, 7as/Bradley Beal 23p, 6as)
Atlanta Hawks - Houston Rockets 117:107 (John Collins 24p, 8sk/Kevin Porter 21p, 7sk)
Brooklyn Nets - New Orleans Pelicans 108:130 (Kevin Durant 32p/Brandon Ingram 28p, 7sk)
Miami Heat - Chicago Bulls 108:116 (Jimmy Butler 24p, 8sk/DeMar DeRozan 37p, 9as)
Toronto Raptors - Cleveland Cavaliers 108:105 (Pascal Siakam 23p, 11sk/Donovan Mitchell 31p, 9as)
Memphis Grizzlies - New York Knicks 115:112 (Ja Morant 34p, 9as/Julius Randle 24p, 11sk)
Minnesota Timberwolves - Oklahoma City Thunder 115:108 (Rudy Gobert 23p, 16sk/Shai Gilgeous-Alexander 32p, 6sk)
San Antonio Spurs - Charlotte Hornets 102:129 (Keldon Johnson 20p, 11sk/Terry Rozier 24p, 6sk)
Utah Jazz - Denver Nuggets 123:102 (Collin Sexton 20p, 5sk/Nikola Jokić 27p, 6as)
Sacramento Kings - Portland Trail Blazers 108:115 (De'Aaron Fox 33p, 7sk/Jerami Grant 23p, 8sk)