Mlada hrvatska reprezentacija do 17 godina razočarala na startu kvalifikacija

Mihaela Bradovski • četvrtak, 20.10.2022.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina na startu kvalifikacijskog turnira kojem je i domaćin poražena je od Walesa s 2:0...

Izabranici Roberta Jarnija nisu ispunili očekivanja na startu kvalifikacijskog turnira kojem je Hrvatska domaćina. Na startu je u Poreču upisan poraz 2:0 od reprezentacije Walesa.

Nije problem samo u samom porazu koji je apsolutno zaslužen, problem je i u dojmu koji je bio loš. Posebno se to odnosi na prvo poluvrijeme koje je otišlo na stranu Walesa s 2:0, a nije nikakvo pretjerivanje ako kažemo da je Wales mogao mirne duše postići barem pet pogodaka. Toliko je čistih prilika imao.

Hrvatska je jako loše odradila tih 45 minuta, gubila je golovima Joea Hatcha i Troya Perreta te je pokušala u nastavku ughvatiti priključak.

Uspjela je tu djelomičmno popraviti dojam, imala je više prilika, ali nedovoljno da bi se vratila u igru ili zaslužila barem bod.

U prvom susretu u skupini također se dogodilo iznenađenje, Albanija je svladala Švedsku s 3:1. U drugom kolu za tri dana Hrvatska igra protiv Albanije.