SuperSport Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 21.10.2022, 18:00 h, Gradski stadion u Poljudu

Branimir Korać • petak, 21.10.2022.

Dvoboj 14. kola SuperSport HNL-a između Hajduka i Dinama okončan je remijem 1:1. Dinamo je tako zadržao osam bodova prednosti nad Hajdukom na ljestvici.

Dinamo je došao u Split sa željom da u najmanju ruku ostane neporažen. Htjeli su Modri pobjedu, noi nisu bili dovoljno dobri, ali remi je u konačnici realan ishod. Svako poluvrijeme pripalo je jednoj momčadi.

U prvom poluvremenu Hajduk je bio bolji. Dinamo je odigrao jako loših prvih 45 minuta, Hajduk je to iskoristio i stigaso do jednog pogotka.

Igralo se većinom između dva kaznena prostora, a prve prilike su stigle tek na polovici prvog dijela. Sve je krenulo od spašavanja Melnjaka da lopta ne ode u aut, Hajduku se otvorila dobra tranzicija, u konačnici je lopta došla do Biuka koji glavom puca neprecizno. Niti minutu kasnije Hajduk je zaprijetio i preko Livaje koji nije dobro zahvatio ubačenu loptu pred golom, dovoljno mu je zasmetao Šutalo.

U 27. minuti Hajduk je stigao do vodstva. Krovinović je ubacio iz kornera, Melnjak se bacio na prvoj vratnici i skrenuo loptu na drugu vratnicu gdje je potpuno sam Livaja, a on rutinski zabija.

U 41. minuti velika obrana Livakovića. Livaja je odlično proigrao Vukovića koji je ostao sam iskosa na pet metara, ali pucao je u Livakovića.

U drugom poluvremenu Dinamo je zaigrao bolje i preuzeo inicijativu. U 54. minuti to mu se isplatilo, Dinamo je izigrao obranu Hajduka u kaznenom prostoru, pucao je Oršić iskosa, a Sentić odbio u korner.

15 minuta kasnijeDinamo dolazi do poravnanja. Petković je pao u kaznenom prostoru nakon povlačenja Awaziema i nakon VAR intervencije Pajač je dosudio kazneni udarac koji Petković pretvara u pogodak.

Do kraja susreta Hajduk je uglavnom pokušavao iz tranzicije, ali nije stvorio konkretnu prijetnju dok je Dinamo imao nekoliko konkretnijih pokušaja preko Bočkaja i Drmića, ali ostalo je 1:1.

Dinamo je zadržao visoku bodovnu prednost nad Hajdukom unatoč nastupu ispod nekih standarda koje je postavio ove sezone. Hajduk se trudio i tražio pobjedu, ali na kraju se morao zadovoljiti bodom.

Hajduku sada slijedi odgođeni dvoboj protiv Gorice na Poljudu dok Dinamo u subotu putuje u Osijek.