Prekinut niz Ane Konjuh na turniru u Rouenu, Ruskinja slavila u dva seta

Branimir Korać • subota, 22.10.2022.

Ana Konjuh nije uspjela izboriti prolaz u polufinale Challengera u francuskom Rouenu. Uspješnija je bila Ruskinja Varvara Gračeva...

Nakon što je ušla u glavni turnir kao lucky loser, Ana Konjuh došla je do četvrtfinala, no tu je zaustavljena. 102. igračica svijeta Varvara Gračeva slavila je u dva seta.

Gračeva je odnijela pobjedu za manje od sat i pol u meču u kojem je bolje koristile prilike koje su se ukazale.

U prvom setu Konjuh je prva stigla do prednosti, imala je i kod 5:4 servis za set, ali Ruskinja se izvukla, napravila preokret i uzela set sa 7:5.

U drugom setu Gračeva je ključni break napravila kod 4:3, Konjuh je imala 0:40 na servisu Gračeve za prolaz, ali i tu se Ruskinja spasila i izborila prolaz u polufinale.