Olympiakos stopostotan i nakon gostovanja u Vitoriji, Zvezda i dalje bez pobjede

Branimir Korać • subota, 22.10.2022.

Odigrani su svi susreti četvrtog kola Eurolige. Olympiakos se pridružio Fenerbahčeu kao još jedina momčad sa stopostotnim učinkom.

Susret velikih preokreta odigran je u Vitoriji gdje je Baskonia ugostila Olympiakos i upisala poraz 97:92. Olympiakos je dobio prvu dionicu 32:16 da bi na poluvremenu bio u zaostatku nakon što je drugu izgubio 31:10. U tijesnoj završnici bio je mirniji od domaćina i zasluženo slavio.

Najbolji kod Olympiakosa bili su Saša Vezenkov s 26 poena i osam skokova te Kostas Sloukas s 20 poena i šest asistencija. Kod domaćina Maik Kotsar završio je sa 16 poena, a Tadas Sedekerskis dodao je 15.

Embed from Getty Images

Odluka u Istanbulu pala je u zadnje tri minute kada je Anadolu Efes stvorio razliku i otišao izvan dohvata gostiju. Upisao je očekivanu pobjedu, doduše možda nešto teže od očekivanja.

Najbolji kod Efesa bili su Vasilije Micić s 20 poena i 11 asistencija i Will Clyburn sa 16 poena i 11 skokova. Ante Žižić je za 11 minuta upisao dva poena (1/3) i pet skokova. Kod Albe po 15 poena upisali su Tamir Blatt i Yovel Zoosman. Christ Koumadje dodao je 12 poena, šest blokada i pet skokova.

Panathinaikos je upisao domaći poraz od Monaca 83:80. Pravu priliku u završnici domaćin i nije imao, Monaco je jako dobro odrađivao taj dio posla i ubacivao slobodna bacanja te zaslužio pobjedu.

Predvodili su ga Mike James s 27 poena i Elie Okobo s 13. Kod poraženih Derrick Williams ubacio je 28 poena uz šest skokova, a Mateusz Ponitka 12 poena uz deset skokova.

Real je rutinski odradio posao protiv Crvene zvezde. Vrlo brzo se odvojio i preuzeo kontrolu nad susretom. Zvezda je u jednom trenutku došla na dva poena minusa, ali uslijedila je odmah serija koja je odvela Real na dvoznamenkastu razliku.

Najbolji kod Reala bili su Džanan Musa s 13 poena i Gabriel Deck s 12 poena i devet skokova. Mario Hezonja za 14 minuta ostao je bez poena. Kod Zvezde Benjamin Bentil upisao je 17 poena uz pet skokova, a Luca Vildoza deset poena.