Fiorentina 3:4 Inter
Inter

Inter u dramatičnom dvoboju slavio u Firenci golom u 95. minuti

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 23.10.2022.

Inter je preživio gostovanje kod Fiorentine i stigao do pobjede 4:3. U dramatičnom dvoboju punom uzbuđenja odlučio je pobjednika pogodak u 95. minuti...

Nevjerojatna je bila posljednja subotnja utakmica 11. kola talijanske Serie A, a Inter je u gostima, pogotkom u 95. minuti, pobijedio Fiorentinu 4:3.

Inter je vodio 2:0 i 3:2, no svaki put se domaći sastav vraćao. Barella i Lautaro Martinez u drugoj i 15. minuti su zabijali za brzo vodstvo gosta iz Milana od 2:0. No, potom su uzvratili Arthur Cabral iz jedanaesterca u 33. i Jonathan Ikone u 60. za 2:2.

Argentinac Martinez je zabio novi pogodak u 73. minuti za 3:2 Intera te je taj rezultat bio aktivan sve do 90. kada je odlično, iz okreta volej udarcem, na 3:3 izjednačio Jović.

Međutim, kraj se dogodio u 95. minuti, a domaći igrač Venuti je želeći izbaciti loptu pogodio Mhitarjana, a lopta je na žalost domaćih navijača završila u mreži za pobjedu Intera od 4:3.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović još uvijek zbog ozljede ne konkurira za momčad Intera koji je napravio mali skok do sedmog mjesta ljestvice. Fiorentina je ostala trinaesta.

Embed from Getty Images

U nedjelju su na rasporedu utakmice Udinese - Torino, Bologna - Lecce, Atalanta - Lazio i Roma - Napoli, dok se u ponedjeljak za prvoligaške bodove bore Cremonese - Sampdoria i Sassuolo - Verona.