Rune nadigrao Tsitsipasa i uzeo drugu titulu u karijeri

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 23.10.2022.

Danac Holger Rune pobjednik je ATP turnira u Stockholmu nakon što je u finalu nadigrao Stefanosa Tsitsipasa...

Danski tenisač Holger Rune (ATP - 27.) svladao je Grka Stefanosa Tsitsipasa (ATP - 5.) sa 6:4, 6:4 u finalu ATP turnira u Stockholmu te tako došao do svog drugog naslova u karijeri.

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda 19-godišnjeg Danca koji je Tsitsipasa pobijedio i na putu do četvrtfinala ovogodišnjeg Roland Garrosa.

Najbolji grčki tenisač svih vremena je u svom 24. finalu doživio 15. poraz. Bilo je to Tsitsipasovo sedmo finale u 2022., ali je samo dvaput osvojio pobjednički trofej (Mallorca, Monte Carlo).

Na novoj ATP ljestvici Rune će biti na 25. mjestu, što će mu biti novi najbolji renking u karijeri.