SuperSport Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 23.10.2022, 17:10 h, Gradski stadion u Koprivnici
Rijeka

Slaven Belupo dočekao domaću pobjedu protiv Rijeke i ostavio je na devetoj poziciji

Branimir Korać • nedjelja, 23.10.2022.

U susretu 14. kola SuperSport HNL-a Slaven Belupo je stigao do tri boda u Koprivnici protiv Rijeke. Domaćin je slavio s 2:1 krasnim golom Arbera Hoxhe i pogotkom Ivana Krstanovića s 11 metara...

Nakon što su u ranijem današnjem terminu Istra 1961 i Šibenik ponudili pravu uspavanku u kojoj se nije imalo što za vidjeti, Slaven Belupo i Rijeka u usporedbi s tim dvobojem ponudili su mali spektakl.

Dobra utakmica u Koprivnici s tri pogotka i dosta borbe s obje strane. Ulog nije bio mali, Riječani su tražili treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu kako bi se što više približili sredini poretka, a s druge strane Slaven Belupo je htio iskoristiti iskoristiti jučerašnji poraz Osijeka kako bi mu se približio na samo bod zaostatka.

Slaven je u prvom dijelu bio konkretniji, imao je opasan pokušaj Kocijana s ruba 16 metara, a zatim i Crnca koji je povukao loptu do ruba kaznenog prostora, a onda opalio malo pored gola.

Rijeka je pokušavala, tražila priliku za šut, ali ništa to nije bilo opasno za Čovića.

I onda u 45. minuti Slaven dolazi do vodstva. Krstanović je dodao loptu za Hoxhu na lijevu stranu, a ovaj s više od 20 metara, nakon par koraka, gađa i fantastično pogađa sam suprotni gornji kut Rijekina gola.

Odmah na početku drugog dijela Rijeka dolazi do poravnanja. Alvarez je fantastičnim dodavanjem kroz sredinu obrane pronašao Vučkića koji dolazi pred Čovića i šalje loptu u mrežu.

Činilo se da bi taj pogodak mogao pokrenuti Riječane, ali i Slaven je bio čvrst i dobro je reagirao.

Mogao je do drugog pogotka u 72. minuti kada je Mudražija ubacio s desne strane, lopta je išla točno na glavu Marini koji nije zahvatio loptu sam na tri metra.

Tri minute kasnije odlučujući trenutak. Alvarez radi vrlo glup prekršaj u 16 metara s leđa na Marini, Čulina sudi kazneni udarac, a Alvarez mora van iz igre, Krstanović je opalio vrlo sbažno, lopta ulazi u gol, probija mrežu i Slaven dolazi do vodstva.

Do kraja su Koprivničanci zadržali prednost i zadovoljni završavaju ovaj dvoboj. Nakon dvije prvenstvene pobjede, Cosmiju je stigao novi poraz i ponovno brige.