SuperSport Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 28.10.2022, 18:00 h, Šubićevac
Suci: Ante Čulina, Vedran Đurak, Jerko Crnčić
Marin Pilj 90'+4'
Varaždin

Uspavanka u prvom dijelu i ludnica u drugom: Varaždin u drami slavio na Šubićevcu

Branimir Korać • petak, 28.10.2022.

U prvom susretu 15. kola SuperSport HNL-a Varaždin je slavio u Šibeniku s 2:1. Prvo poluvrijeme donijelo je slab nogomet i mlaku utakmicu, ali zato je u nastavku bilo svega - tri gola, dva isključenja, niz prilika...

Jorge Franco Alviz Burgui
78'
29
Sacha Boris Roger Marasović
90'+1'

Mario Kovačević

Dva potpuno različita poluvremena na Šubićevcu. Prvo je bilo nekako klasično za utakmice Šibenčana, bez previše prilika, borbeno, ali siromašno.

U prvih 20 minuta nekako najopasnije je izgledala situacija u kojoj je Varaždin dobio slobodni udarac na 25 metara što se već pokazalo kao nešto kada je u pitanju Tonio Teklić, upravo Teklić je i pucao, ali vrlo dobro brani Rogić.

U biti do kraja prvog poluvremena bilo je još tek nekoliko poluprilika i to je bilo sve.

Nastavak je zato bio posve drugačiji. Naznaku puno zanimljivijeg poluvremena pružio je Delić kada je krasno prošao kroz obranu početkom drugog dijela i kada je došao pred Zeleniku, loptu mu je uzeo Dolček i probao svladati gostujućeg vratara, ali nije uspio.

Pogodak za 1:0 domaćina je stigao u 60. minuti. Mina i Delić su odradili dupli pas na ulasku u kazneni prostor, Delić je dao idealnu loptu Mini koji je šalje paralelno u peterac gdje natrčava Dolček i zabija za vodstvo.

Pet minuta kasnije novi problemi za Varaždince. Vrlo neoprezno na Mislava Matića je startao Teklić, pogodio ga đonom u potkoljenicu i zasluženo zaradio izravno isključenje.

Iako je Varaždin ostao s igračem manje, u 71. minuti došao je do poravnanja. Rukom je u svojih 16 metara igrao Mesa, Varaždin je dobio kazneni udarac koji u pogodak pretvara Brodić.

Odmah nakon toga Šibenik ima u 20-ak sekundi tri čista zicera, dva puta sjajno je reagirao Zelenika, a jednom je lopta otišla malo pokraj gola. Dvije šanse bile su Dolčekove, a jedna Delićeva.

Nastavile su se nizati prilike i u nastavku, no pogotka nije bilo do sudačke nadoknade. Prvo je u 93. minuti zasluženo drugi žuti karton zaradio Delić, a u sljedećoj minuti Mislav Matić griješi, loše dodaje na svojoj polovici, loptu uzima Karlo Perić pronalazi Marina Pilja koji iskosa zabija u bliži Rogićev kut za preokret i pobjedu Varaždina.

Šibenčani su odigrali nešto otvorenije nego što smo to od njega navikli, međutim svejedno nije bilo dovoljno.