SuperSport Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 29.10.2022, 15:00 h, Rujevica, gledatelja: 3.765
Suci: Dario Bel, Hrvoje Radić, Anto Marić
Rijeka
Rijeka
0:1(0:0) Istra 1961
Ante Erceg 63'
Istra 1961

Istra 1961 dočekala prvu pobjedu u Rijeci, domaćin ponovno krenuo krivim smjerom

Branimir Korać • subota, 29.10.2022.

Istra 1961 nastavila je s vrlo dobrim igrama i upisala je prvu pobjedu u Rijeci od hrvatske samostalnosti. Domaćin je odigrao još jednu skromnu utakmicu i upisao poraz 1:0...

Istra 1961 najavljivala je kako dolazi u Rijeku boriti se za bodove i pokušati slaviti, no i Serse Cosmi je isto tako bio optimist, vjerovao je da njegova momčad može okrenuti stvari na svoju stranu i vratiti se pobjedama nakon kiksa i lošeg nastupa u Koprivnici.

Međutim vidjeli smo još jednom lošu i bezidejnu Rijeku koja nije pronalazila način kako doći do mreže gostiju. S druge strane niti gosti nisu previše kreirali, ali stvorili su jednu sjajnu situaciju i postigli pogodak.

Prvo poluvrijeme bilo je posebno loše. Praktički nijedan pokušaj prema golu, dosta loše izdanje prema naprijed i jednih i drugih. Rijeka je očito bila u grču, bilo je želje, ali i puno previše nepreciznih dodavanja.

Niti u prvih 15 minuta drugog dijela ništa se nije događalo, a onda je napokon stigla konkretna prilika i odmah pogodak. U 63. minuti Istra je povela nakon što je Hujber krasno gurnuo loptu kroz obranu, Erceg je došao sam pred vratara i pogodio za 1:0.

Rijeka je pokušavala doći do poravnanja i imala je ponešto prilika, no nije uspjela doći do pogotka. Obregon je imao ponešto pokušaja, probao je i Vučkić, ali Majkić je po običaju pokupio sve ono što je mogao obraniti, a ostalo nije išlo u okvir gola.

U konačnici Rijeka je ponovno u problemima, spojila je ponovno dva prvenstvena poraza i mora se ponovno izvlačiti iz teške situacije.