Čolak zabio, a Barišić asistirao u važnoj pobjedi Rangersa protiv Aberdeena

Mihaela Bradovski • subota, 29.10.2022.

U 13. kolu škotskog Premiershipa Rangersi su upisali vrlo važnu pobjedu protiv neugodnog Aberdeena i tako ostao na korak iza Celtica...

Do danas trećeplasirani Aberdeen doputovao je u goste u Glasgow kod Rangersa nadajući se kako može iznenaditi i približiti im se na ljestvici, no Rangersi su ipak bili uvjerljivi i visoko slavili s 4:1 te tako ostali na samo bod zaostatka za Celticom.

Celtic ima utakmicu manje i bod više te će svoj susret 13. kola odraditi sutra u gostima kod Livingstona gdje ne bi trebao imati problema.

Danas je u Glasgowu domaćin morao vrlo brzo mijenjati pa je tako Borna Barišić već u osmoj minuti ušao u igru umjesto Ridvana Yilmaza, ali ozljeda Turčina nije bila jedini problem, vrlo brzo je Connor Barron zabio za vodstvo gostiju.

Ipak vrlo brzo su se domaćini uspjeli vratiti u utakmicu, Antonio Čolak u 27. minuti pogodio je za poravnanje. Do kraja prvog dijela domaćin je došao do potpunog preokreta, Lundstram je pogodio 2:1.

U drugom dijelu Borna Barišić asistirao je za treći pogodak Tavernieru da bi u završnici Morelos postavio konačnih 4:1.

Barišić je odradio od već spomenute šeste minute do kraja susreta dok je Čolaka u 80. minuti zamijenio Morelos.