Petra Marčinko nakon predaje Dankinje izborila finale u Francuskoj

Mihaela Bradovski • subota, 29.10.2022.

Mlada hrvatska tenisačica Petra Marčinko prošla je u finale jakog ITF turnira u Poitiersu nakon što joj je u trećem setu meč predala Dankinja Clara Tauson...

Petra Marčinko stigla je do najvećeg rezultata u seniorskoj karijeri. Došla je do finala jakog ITF turnira u Poitiersu pobjedom protiv Clare Tauson.

Tauson ima već dosta dobrih rezultata u seniorskom tenisu, no Petra je odigrala dobar meč, a Dankinja je u trećem setu ipak morala predati zbog ozljede.

Prvi set otišao je na stranu Tauson sa 6:3 da bi Marčinko odgovorila odličnim drugim setom koji je dobila sa 6:1. U trećem setu odigrana su samo tri gema i Tauson je kod 2:1 predala meč.

U finalu Marčinko će igrati protiv iskusne Belgijke Ysaline Bonaventure koja je u tri seta izbacila Filipinku Ealu, a s Petrom se još nije susretala.

ITF Poitiers, polufinale:
Petra Marčinko (Hrvatska) - Clara Tauson (Danska, 6) 3:6, 6:1, 2:1 predaja Tauson