Borna Gojo stigao do svoje prve titule na Challengerima

Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.10.2022.

Borna Gojo otišao je do kraja na Challengeru u talijanskom Ortiseiju. Hrvatski Davis Cup reprezentativac u finalu je svladao Slovaka Lukaša Kleina u dva seta...

Manje od sat i pol trebalo je Borni Goji za pobjedu protiv Slovaka Lukaša Kleina u finalu Challengera u Ortiseiju. Gojo je napokon napravio iskorak, probio led i stigao do prve titule na Challengerima i to u impresivnom tjednu u kojem nije izgubio niti set.

Posebno dobro odradio je polufinalni meč protiv Flavija Cobollija kojem je prepustio tek po jedan gem u svakom setu.

U finalu protiv neugodnog Slovaka odlično je krenuo i odmah došao do 15:40, ali nije iskoristio tu priliku i set je otišao u tie.break. Tamo je Gojo bio bolji sa 7:4.

I u drugom setu je imao 15:40 i još dvije break lopte, sve to u četvrtom gemu, ponovno se Klein izvukao, ali kod 3:2 Gojo ipak radi break i odlazi do pobjede.

Slavio je bez izgubljenog seta, a Kleinu čak nije dopustio niti jednu break loptu.

Na novoj ATP ljestvici od sutra Gojo bi trebao biti 148. što mu je novi najbolji ranking u karijeri.