Ostali sportovi

Gaćina i Pucar zaustavljeni u osmini finala turnira u Novoj Gorici

Branimir Korać • petak, 04.11.2022.

Andrej Gaćina i Tomislav Pucar upisali su poraze u osmini finala WTT Contendera u Novoj Gorici. Imali su vrlo neugodne protivnike s druge strane stola i nisu uspjeli doći do pobjede...

Andrej Gaćina igrao je protiv Nijemca Benedikta Dude, 36. igrača svijeta, te je upisao poraz u četiri set.

Duda mu ne odgovara, od njega je i nedavno upisao poraz na momčadskom svjetskom prvenstvu, tada nije uzeo niti set, a ovdje se držao jako dobro do gubitka trećeg seta. Nakon što je poravnao u drugom setu na 1-1, u trećem setu vodila se velika borba te je na kraju Duda bio bolji s 12:10. To mu je dalo još malo samopouzdanja i Nijemac je uzeo i četvrti set te prošao dalje.

Što se tiče Tomislava Pucara, on je imao još teži posao. Njega je u osmini finala svladao najbolji Slovenac Darko Jorgić, inače deseti igrač svijeta.

Bio je to vrlo izjednačen meč, ali na kraju je Slovenac ipak bio uspješniji i izborio četvrtfinale. Mora se reći - očekivano.