Mađarice i Slovenke pobjednički otvorile Europsko prvenstvo rukometašica

Mihaela Bradovski • petak, 04.11.2022.

Počelo je Europsko prvenstvo za rukometašice. Prve pobjede upisale su rukometašice Mađarske i Slovenije...

Mađarska - Švicarska 33:28

U hrvatskoj skupini na Europskom prvenstvu koje je danas počelo, Mađarice su upisale pobjedu protiv Švicarki 33:28. Očekivano slavlje Mađarske, ali i upozorenje na Švicarsku koja je potvrdila kako je neugodan protivnik.

Švicarke su vodile na poluvremenu 14:12, igrale su jako dobro, ali u nastavku susreta ipak kvalitetnija Mađarska polako preuzima vodstvo.

Odvajanje Mađarske krenulo je na početku zadnjih deset minuta kada Mađarska radi seriju 4:0 i odlazi na 27:24 i do kraja susreta Švicarska više nijednom nije došla na posjed do poravnanja.

Završilo je 33:28 za Mađarsku koja tako uspješno odrađuje prvi zadatak u skupini.

Predvodile su je Katrin Gita Klujber s devet golova te s po šest Petra Vamos i Viktoria Györi-Lukacs.

U švicarskom sastavu šest golova postigla je Tabea Schmid, a po pet Mia Emmenegger i Daphne Gautschi i Nuria Bucher.

Danska - Slovenija 26:28

Neizvjestan dvoboj odigran je u Celju gdje je Slovenija krenula velikom pobjedom protiv Danske. Slovenke su slavile s 28:26 i na najbolji mogući način otvorile nastup na Europskom prvenstvu.

Bio je to posve ravnopravan dvoboj u kojem su se ekipe izmjenjivale u vodstvu, a Danska je zadnji put bila u plusu u 47. minuti kada je vodila 22:21.

Klemenčič i Mavsar kreirale su ključno odvajanje Slovenki u zadnjih deset minuta, otišla je Slovenija na dva gola prednosti i do kraja susreta više nije dopustila Danskoj potpuni povratak u egal.

Ana Gros kod Slovenije je postigla osam golova, a sedam je dodala Tamara Mavsar. Kod Danske sedam golova Trine Jensen Ostergard.