SuperSport Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 05.11.2022, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Patrik Kolarić, Hrvoje Radić, Goran Perica

Slaven Belupo skoro pola sata s igračem više, Lokomotiva prvi put ove sezone čiste mreže

Mihaela Bradovski • subota, 05.11.2022.

Slaven Belupo nastavio je seriju utakmica bez poraza odigravši bez pogodaka na svom travnjaku protiv Lokomotive...

Silvijo Čabraja napokon je dočekao praznu mrežu, konačno njegovi igrači nisu primili pogodak i to prvi put ove sezone. Dogodilo se to na gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa i to u susretu u kojem je Slaven Belupo imao i pola sata igrača više.

Najzaslužniji za ovaj remi je Nikola Čavlina, mladi vratar Lokomotive koji je fantastično branio, upisao niz velikih obrana, a jednu od njih i u samoj završnici susreta kada je skinuo čisti zicer Krstanoviću.

Već u četvrtoj minuti Čavlina je potvrdio kako je vrlo raspoložen, sjajno je obranio dva pokušaja Mudražije iz blizine kada su već svi na stadionu vidjeli loptu u mreži.

Imala je i Lokomotiva ponešto pokušaja, probao je Aliyu, no pucao malo pokraj gola, a zatim i Cipetić pogodio vratnicu.

U drugom poluvremenu bilo je dosta borbeno, ali ne i previše kvalitetno. U 67. minuti veliki problem za Lokomotivu. naime Aliyu je napravio vrlo neoprezan prekršaj nad Božićem, Kolarić mu je pokazao žuti karton, a odmah nakon toga zove ga VAR te nakon pregleda snimke Kolarić mijenja odluku i isključuje Aliyua.

Lokomotiva je bila brojčano hendikepirana do kraja susreta, ali se dobro držala i domaćin nije uspio doći do pogotka.

Najveću priliku do kraja susreta Slaven je propustio u 90. minuti kada je lopta u petercu došla do Krstanovića, a on s metra udaljenosti loptu u glavu gađa Čavlinu.

Na kraju dana veliki bod za Lokomotivu koja može biti zadovoljnija nakon ovog susreta.