SuperSport Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 05.11.2022, 17:30 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Menelaos Antoniou, Tziortzis Omiros, Giorgou Pavlos (svi Cipar)

Branimir Korać • subota, 05.11.2022.

U najzanimljivijem susretu 16. kola SuperSport HNL-a Hajduk je upisao pobjedu protiv Osijeka 3:1. Osječani nisu bili u izdanju kao u prošlom kolu, Hajduk je bio bolji i zasluženo je odnio pobjedu...

Loši vremenski uvjeti u Splitu malo su pokvarili ugođaj u susretu kola između Hajduka i Osijeka, možda bi i susret bio za koju nijansu kvalitetniji, ali to ne znači da nije bio dobar i zanimljiv.

U konačnici Hajduk je zaslužio pobjedu, posebno zbog drugog poluvremena u kojem je Osijek bio lošiji, Hajduk zabio dva gola i stvorio još prilika dok Pomsova momčad nije napravila puno toga.

Hajduk je bolje otvorio utakmicu, rano je zaprijetio preko Grgića, ali i vrlo brzo nakon toga poveo. Već u desetoj minuti Livaja je dao loptu u prostor za Sahitija, Leovac ga nije dobro pokrio i Sahiti to kažnjava te iskosa zabija.

Nakon toga kreće i Psijek. Prvo je Mierez pucao izvana, ali nije nadmudrio Sentića da bi uskoro pokušao i Caktaš glavom, ali je pucao preko gola.

U završnici prvog dijela prvo je Barišić nakon ubačaja iz kornera glavom skrenuo loptu koju dosta spretno izbija Sentić, ali nakon toga nije mogao ništa. Caktaš izvodi udarac iz kuta, Barišić odbija loptu do ruba kaznenog prostora gdje Leovac iz prve, iz poluvoleja, gađa donji kut.

Na odmor se tako otišli s 1:1, Osijeku se isplatila bolja i organiziranija igra u završnici.

U drugom poluvremenu puno bolje se snašao Hajduk. Nastavio je prijetiti preko Sahitija koji je pucao izvana, ali nije pogodio.

U 68. minuti kazneni udarac za Hajduk. Barišić je igrao rukom u 16 metara, VAR se oglasio, ciparski sudac pogledao je snimku i ustvrdio kako je bilo igranja rukom. Dosuđen je kazneni udarac koji realizirala Livaja.

I umjesto da Osijek "nasrne" i krene po poravnanje, Hajduk je izdržao i nije dopustio da završi u podređenom položaju.

U 75. minuti Sahiti je propustio još jednu veliku priliku, ali u 79. minuti Hajduk ipak dolazi do trećeg gola. Sahiti je ubacio, do lopte je došao Mlakar koji zabija golom.

Završilo je 3:1, Hajduk zasluženo uzima bodove.