Zekić: 'Čavlina je bio najbolji igrač na terenu i s 20 godina se prezentirao na pravi način'

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.11.2022.

Slaven Belupo nije uspio doći do pobjede protiv Lokomotive iako je imao veliku priliku za to. Nekoliko odličnih šansi, igrač više, ali ostalo je 0:0...

Zekićeva momčad vrlo dobro je krenula, pamtimo dvije krasne prilike Mudražije i obrane Čavline, no ostalo je 0:0 i rezultat se nije mijenjao.

"Prvih 20 minuta smo zaista odlično ušli u utakmicu i napravili dosta prilika. Nažalost, nismo zabili. Nakon toga smo ušli u neku crnu rupu, imali smo dosta neforsiranih pogrešaka pa onda sam sebi stvoriš nervozu. Da smo tu malo bili mirniji u pasu i malo bolji u posjedu to bi nas dizalo i držalo. Kasnije smo se malo stabilizirali pa smo igrali dobrih 20 minuta s igračem više. Nije često da nam se to dogodi, i istina da radimo to ponekad na treninzima, ali ne može se to naučiti preko noći. Malo smo tu forsirali previše, imali centaršuteve s poludistance i zapravo ostali sa sedam igrača u jednoj liniji, nije bilo traženja međuzona. S druge strane, mislim da je njihov vratar Čavlina bio najbolji igrač na terenu i s 20 godina se prezentirao na pravi način."

Lokomotiva ide u arhivu i Zekić se okreće budućnosti. Do kraja godine očekuje ga još samo jedna utakmica.

"Idemo dalje, pripremiti se što bolje možemo za preostalu utakmicu, vidjeti tko će nam uopće biti na dispoziciji jer su neki igrači dobili treće žute kartone."

Za tri boda protiv Lokomotive nedostaja je tek realizacija.

"Apsolutno smo dali sve što se tiče angažmana, na kraju nam je nedostajao taj pogodak i mislim da smo ga zaslužili. Imali smo dovoljan broj situacija, deset kornera i osam, devet udaraca u okvir gola. Za jednu ovakvu utakmicu, protiv ovakvog protivnika, mislim da je to dovoljno da bi se pobijedilo. Nažalost nismo imali raspoloženog pojedinca koji bi stavio točku na i."