Ostali sportovi

Odbojkaši i odbojkašice u akciji, favoriti odnijeli pobjede

Sportnet, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 07.11.2022.

Proteklog vikenda na raspoiredu su bili susreti Superlige odbojkaša i odbojkašica gdje su favoriti uglavnom bili uspješni...

Ekipa Marina Kaštela u lokalnom gradskom derbiju rezultatom 3:2 (19:25, 30:28, 20:25, 25:10, 15:12) pobijedila je Ribola Kaštela u susretu koji je trajao punih 135 minuta. Domaća ekipa Ribola je povela s 1-0 u setovima, u drugom su setu vodile 24:21 i 25:24, no taj je set s 30:28 pripao Marini za izjednačenje od 1-1. Ribola je imala i 2-1 u setovima, ali tada stiže nevjerojatan pad u četvrtom setu u kojem su povele s 1:0 i ostatak prepustile suparnicama koje su taj period igre dobile s nevjerojatnih 25:10. U petom setu je Ribola imala lagano vodstvo od 10:8 i 11:9, no Marina je na kraju i taj set osvojila nakon serije 5-0, s konačnih 3:2.

Nina Strize kod Ribole imala je 29 poena, Stela Vukasović kod pobjednica deset poena manje. No, zato su pobjednice imale 13 poena na as servis, a domaće sedam, te 25 neforsiranih pogrešaka prema 32 Ribole. Još je jedna utakmica otišla u pet setova, Osijek je kao domaćin s 3:2 (25:13, 22:25, 23:25, 26:24, 15:12) pobijedio Nebo nakon 130 minuta igre. U četvrtom setu domaće su imale 24:21, gošće serijom 3-0 stigle do egala 24:24, ali tada je s dva poena u nizu ekipa trenera Tome Pauna izborila peti set u kojem su dominirale od početka i na kraju zasluženo pobijedile s 3:2.

Veli Vrh je kod kuće pretrpio poraz od Enne Vukovar 1:3 (25:19, 15:25, 23:25, 23:25), iako su u četvrtom imale priliku za izboriti peti jer su vodile 23:20, a Vukovarke tada serijom 5-0 okončale susret u svoju korist. Susret je trajao 102 minute.

Mladost je lako s 3:0 (20, 14, 17) za 71 minutu pobijedila Brda, kao i Split Rijeku CO u gostima (22, 20, 15) nakon samo 69 minuta igre. Kod Mladostašica Andrea Mihaljević s 13 poena bila je najučinkovitija, a Bruna Vranković sa 17 kod poraženih. Dominaciju domaćih pokazuje i statistika, osam as servisa (Brda jedan) te 48 poena u napadu (24 Brda).

Reprezentativka Hrvatske, igračica Mladosti Josipa Marković nakon susreta je rekla: "Utakmicu protiv ekipe Brda smo završile s maksimalnim učinkom. Budući da one nisu pružile veliki otpor, trener je pružio priliku svim djevojkama te smo pokazali kvalitetu i širinu klupe. Djevojke su odradile dobar posao i pokazale da na svaku ponaosob možemo računati što će nam sigurno pomoći u nastavku sezone."

U šestom kolu Superlige odbojkaša Kitro Varaždin je s 3:0 (9, 25, 16) za samo 58 minuta pobijedio Rovinj, a domaći igrač Karlo Jakovac poslije susreta je rekao: "Na domaćem smo terenu i dalje konkurentni svima i zasluženo smo pobijedili. Napadali smo servisom i trudili se što manje griješiti."

Njegov suigrač Rene Mezak je kratko dodao: "Pokazali smo odličnu igru kod kuće i nastavili s dobrim partijama, a tu formu želimo zadržati i dalje."

Medicinar Trnje je kao domaćin poražen od Murse Osijek s 0:3 (13, 24, 12), a zanimljiv je bio drugi set u kojem su domaćini imali priliku za izjednačenjem jer su imali set loptu kod 24:23, ali tada Osječani serijom 3-0 osvajaju i taj set.

Sisak je u svojoj dvorani nadigrao Zadar istim rezultatom, nakon 75 minuta igre bilo je 3:0 (17, 21, 21).

Split se također nije puno mučio s Marsoniom koja im je došla u goste, bilo je 3:0 (9, 19, 9) nakon 61 minute igre.

I na kraju, Centrometal je s 3:0 (16, 20, 21) pobijedio Rijeku u susretu koji je trajao 77 minuta.

Derbi Mladosti i Ribole Kaštela odgođen je zbog obveza oba kluba u MEVZA ligi.